U organizaciji Sportske agencije”Chulle Sport” iz Nove Gradiške, u subotu je u popodnevnim satima na nogometnim terenima NK “Sloge” odigran humanitarni turnir u nogometu “Život za Roberta”.

Program je počeo u 14.00 sati, a na otvorenju je sve pozdravio Zvonko Čulina kao jedan od organizatora akcije. Lijepim nastupom program su upotpunuli članovi Matice umirovljenika Nova Gradiška, pjevački zbor i pjevačka skupina “Zlatne godine”. Na otvorenju programa bio je i sam Robert Klaić, nekada veliki sportaš.

Vrlo emotivno, prisutne je pozdravila Robertova majka Eva Klaić koja otpjevala pjesmu koju je sama napisala, pod nazivom “Sine moj”.  U razgovoru prije utakmica gđa. Eva nam je rekla:

-Robert je prije 19 godina teško stradao u prometnoj nesreći. Od tada se ja o njemu sama brinem, a ponekad mi pomogne moj drugi sin koji živi u Zagrebu. Iako su ispočetka za Roberta liječnici govorili da neće preživjeti, Robert se nije predao. Ne predaje se ni danas. Dolazi nam fizioterapeutkinja i vježba s njim. Stalno se vidi napredak. Ovom prilikom htjela bih pozdraviti i zavaliti svima koji su organizirali ovu akciju. Lijepo je kada netko misli na mog Roberta i nakon svih tih godina.

Nakon otvorenja uslijedile su nogometne utakmice.

U prvoj utakmici sastali su se veterani NS Nova Gradiška i Klub veterana, povjerenika i članova  GNK “Dinamo” iz Zagreba. Rezultat je završio 1-1. Strijelac za NS Nova Gradiška bio je Mario

Marjanović (50minuta), a za goste iz Zagreba Ante Kuprešak(5minuta).

U drugoj utakmici sastali su se nogometaši Sportske agencije”Chulle Sport” iz Nove Gradiške i juniori NK “Slaven Belupo” iz Koprivnice. U odličnoj utakmici slavili su gosti 0-3.Strijelci za “Slaven Belupo” bili su: Silvio Mihić (43 minuta), Roberto Ribić (51minuta) i Anđelko Pavlović(54minuta).

Sve pohvale za organizaciju Sportskoj agenciji “Chulle Sport”.

Tekst i foto: Branko Tomek i Helena Vlaović