U organizaciji NK “Slaven” Ljupina, održan je dvodnevni 13. Memorijalni turnir u spomen poginulim hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog rata iz Ljupine.

Svečani program započeo je u subotu polaganjem vijenaca ispred spomen ploče na Sportsko rekreacijskom centru Ljupina, nakon čega je uslijedio sportski dio.

Na turniru su sudjelovale 4 ekipe, a prvi dan u polufinalu susreli su se NK “Slavonac” Gunjavci-Drežnik i NK “Mladost” Cernik, a pobjedu je odnijela ekipa Slavonca 6:5.

U drugom polufinalu NK “Sloga” Nova Gradiška svladala je NK “Slaven” Ljupinu s 4:1.

Drugi dan turnira započeo je u nedjelju utakmicom za 3. mjesto u kojoj je NK “Slaven” Ljupina svladala NK “Mladost” iz Cernika s 2:1.

Uzbudljiva utakmica odigrana je i u finalu gdje su se susreli NK “Slavonac” Gunjavci-Drežnik i NK “Sloga” Nova Gradiška. U zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici pobjedu od 2:1 odnijela je ekipa Slavonca.

Sloga je imala priliku doći do vodstva u prvom poluvremenu kada je za njih dosuđen kazneni udarac. No vratar Slavonca obranio je udarac Medvedovića i tako sačuvao svoju mrežu. Nakon toga Slavonac je nanizao nekoliko prilika, a u vodstvo 1:0 doveo ih je njihov najbolji igrač na turniru Pirizović. U drugom dijelu utakmice Bartolović povećao vodstvo na 2:0. ipak Sloga se vraća u utakmicu pogotkom Jakova Medvedovića 15-ak minuta prije kraja utakmice. Imala je Sloga i nekoliko izglednih prilika doći do izjednačenja, no rezultat se više nije mijenjao.

Najbolji strijelac turnira bio je Toni Sokić (NK “MLADOST” Cernik), dok je za najboljeg igrača proglašen Pirizović (NK “Slavonac” Gunjavci-Drežnik)