Učenici i djelatnici OŠ Mato Lovrak obilježili su Europski dan bez automobila poludnevnim školskim izletom u Ljupinu. Za njihovu sigurnost u prometu pobrinuli su se i ovaj put djelatnici PU brodsko-posavske županije koji su regulirali promet tijekom  pješačenja. Njihovo odredište bio je stadion u Ljupini. Nakon kratke pauze, učenici su dan iskoristili za razne sportske igre poput potezanja konopa, badmintona, dječjeg bejzbola, odbojke te malog nogometa.

Muška ekipa ozbiljnije je prihvatila igru te su tako organizirane dvije utakmice malog nogometa. Prva je bila između ekipe dječaka 5. i 6. razreda u kojem su pobjedu nakon dva poluvremena (u trajanju po petnaest minuta) odnijeli učenici 6. razreda s rezultatom 3:1.
Druga utakmica malog nogometa odigrana je između ekipa učenika 7. i 8. razreda. Obje ekipe  predano su vodile igru pa je utakmica završena neriješenim rezultatom 2:2. Nakon regularnog dijela pucali su se penali (po 3 penala) u kojem su veću spretnost pokazali učenici 8. razreda te pobijedili rezultatom 2:0. Obje utakmice odigrane su pod budnim okom sudaca – učitelja Saše Kesera i Josipa Salopeka dok su zainteresirani učitelji i učenici bodrili sve ekipe.

Cilj njihovog izleta, organiziranog povodom Europskog dana bez automobila, bio je potaknuti male i velike sugrađane na kretanje što doprinosi njihovom psihofizičkom zdravlju,  na ekološku osviještenost te na iskušavanje alternativnih načina dolaženja do cilja, upravo onih koji ne zagađuju okoliš ispušnim plinovima.

Izvor/Foto: OŠ Mato Lovrak