Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih novi/stari je europski prvak! Naša reprezentacija je na domaćem terenu, u finalu svladala Rusiju 34:25 i okitila se najsjajnijim odličjem! To je treći uzastopni naslov prvaka Europe za naše rukometaše. Brončana medalja pripala je reprezentaciji Srbije.

U finalu, Hrvatsku je predvodio Tomislav Bošnjak koji je postigao 12 pogodaka, a s ukupno postignutih 32 zgoditka, osvojio je titulu najboljeg strijelca Prvenstva. Hrvatska je pak, osvojila zlato bez ijednog poraza, a cijeli turnir naši su rukometaši odigrali izvanredno.

U zlatnu medalju Hrvatske reprezentacije svoj obol dao je i Leonardo Vučak, inače rođen u Novoj Gradiški, a živio u Trnavi.  Posljednje 3 godine ima boravište u Zagrebu, gdje radi kao dentalni tehničar, dok poslije radnog vremena igra za RK “Silent”, gdje se pokazao kao idealan kandidat za upad u reprezentaciju gluhih u rukometu, što je i uspio.

S novim europskim naslovom, hrvatska muška rukometna reprezentacija gluhih je učvrstila poziciju jedne od najtrofejnijih momčadi u Hrvatskoj s obzirom da u bogatoj riznici medalja imaju sedam olimpijskih, pet europskih i dvije medalje sa Svjetskih prvenstava.

Čestitamo našim zlatnim rukometašima na zlatnom uspjehu!