Leonardo Vučak, stasiti 25-godišnjak (visok 197 cm) rodom iz Trnave kraj Nove Gradiške, igra na poziciji kružnog napadača, ovogodišnje je igračko pojačanje kluba s Dubovca za nadolazeću sezonu u 1. Hrvatskoj rukometnoj ligi južne skupine.

-“S ponosnom možemo objaviti kako smo dogovorili suradnju s Leonardom Vučakom igračem hrvatske rukometne reprezentacije gluhih. Moram priznati kako smo dobili ozbiljno pojačanje za nadolazeću sezonu. Nadamo se dugoj i uspješnoj suradnji,” – kazao je trener Dragomir Požega.

Vučak je bio igrač zagrebačkog RK Silent, član je hrvatske reprezentacije gluhih koja je na nedavnom SP-u treći put uzastopno osvojila naslov svjetskih prvaka a prošle godine je na Olimpijskim igrama u Brazilu isto tako bila pozlatila. Biti će svakako osjetno pojačanje novom karlovačkom prvoligašu.

Hrvatska rukometna reprezentacija je na Svjetskom prvenstvu za osobe s oštećenim sluhom, koje je završilo u Danskoj, osvojila zlatnu medalju pobijedivši u finalu Njemačku s 28:22. Svjetsko prvenstvo održava se od 2014. godine, a prvi svjetski prvak bila je Hrvatska. Isti uspjeh ponovili su i 2018. godine, tako da je ovo njihov treći uzastopni naslov.

Na europskim prvenstvima imaju pet zlata te po jedno srebro i broncu, dok na Svjetskom prvenstvu sada imaju osvojena tri zlata.

Hrvatsku su predstavljali: Ivica Terzić, Žiga Bedenik, Bruno Varšić (vratari), Antonio Rozić, Ilija Perak, Oliver Lušić, Kristijan Živković, Florijan Kolarić, Tomislav Bošnjak, Pero Jukić, Jakov Kolarić, Leonardo Vučak, Patrik Radić, Teo Glumac, Ivan Pajić, Mateo Perak, Vedran Jakovljević i Marjan Turković. Članovi stručnog stožera bili su izbornik Mario Sirotić, kondicijski trener Jakov Previšić, maser Marinko Smolčić, fizioterapeut Martin Berisha i vođa puta Marijo Lušić.

Izvor: kasonline.eu