Športska Udruga gluhih Nova Gradiška je sudjelovala na Državnom Prvenstvu gluhih u kuglanju za muške i žene – pojedinačno, dana 15. studenoga 2014. godine u Rijeci – Športska dvorana “3. Maj”.

Na državnom prvenstvu gluhih je sudjelovalo 24 muških i 22 ženske osobe iz cijele Hrvatske. Naime, tu se računalo kao najbolji rezultati u ekipnom natjecanju 1. i 2. lige kod muških i kod lige žena, tako da najbolji igrači odnosno igračicama u vlastitoj ekipi su ostvarili/le najbolji rezultat i uz se gledalo prva – dvadeset četiri igrača odnosno igračica su ostvarili pravo na sudjelovanje na Državnom natjecanju gluhih u pojedinačnom djelu. Najbolji pojedinac na Državnom natjecanju je bio Željko Miličević sa 583 srušenih čunjeva, drugi je bio Marino Berta iz Bjelovara sa 580 srušenih čunjeva te treće mjesto je osvojio Dmitrije Kolarić iz Nove Gradiške sa 555 srušenih čunjeva. A kod žena najbolja igračica je bila Marina Kohajda sa 444 srušenih čunjeva, Ivana Brkljača sa 393 srušenih čunjeva i Slavica Krizmanić sa 381 srušenih čunjeva. Čestitamo našim kuglačima odnosno kuglačicama na zapaženom rezultatu.

Malonogometna i pikado ekipa Nove Gradiške je sudjelovala na III. Međunarodnom turniru u malom nogometu koji se održao u Bosanskoj Gradiški dana 15. studenoga 2014. Naime, to je bio treći turnir koji su organizirali domaćini odnosno Udruženje gluhih I nagluhih osoba Gradiška iz Bosanske Gradiške. Sudjelovali su sljedeće ekipe iz Rijeke, Splita, Bosanske Gradiške, Banja Luka Vrbas A, Banja Luka Vrbas B, Sarajevo, Jagodina te Nova Gradiška. Malonogometna ekipa iz Nove Gradiška je osvojila II. mjesto po skupinama je imala svih 6 bodova te u polufinalu pobijedila vrlo jaku ekipu iz Banja Luke “Vrbas” a u finalu je poražena od ekipe iz Sarajeva. Uz mali nogomet smo imali i pikado natjecanje gdje su sudjelovali naši igrači te su osvojili tzv. “zlatnu sredinu” od 10 klubova. Zahvaljujemo se na domaćinima na natjecanju.

Autor: Športska udruga gluhih