U zadnjem (13.) prvenstvenom kolu prvog dijela natjecanja u 2. županijskoj nogometnoj ligi (zapad) NK “Budućnost” je u Rešetarima svladala NK “Polet” iz Adžamovaca 2:1 (2:0).

Bila je to utakmica u potpunosti na strani domaćina koji je mogao utakmicu završiti i s više golova da su realizirali nekoliko stopostotnih prilika. Spomenimo kako je prije utakmice upriličena minuta šutnje za sve žrtve Vukovara.

Izdvajamo najzanimljivije trenutke utakmice:

7′ – nakon što domaćini otvaraju odlično utakmicu s brzim napadima, jedan takav je krenuo s lijeve strane, nakon brzog ubacivanja na prvoj vratnici nalazi se Ivica Maraković koji upućuje udarac po zemlji u bliži kut i pogađa za vodstvo Budućnosti

11′ – napad na vrata Budućnosti. Adžamovljani prave nekoliko dobrih dodavanja s čime se rješavaju nekoliko domaćih igrača. Nakon ubacivanja vratar hvata loptu, ali se posklizuje i lopta ide ravno u noge Matiji Kovačeviću koji ne koristi dobro grešku vratara, upućuje udarac, ali lopta ide pokraj vrata

12′ – gostujući obrambeni igrač vraća loptu svom vrataru koji loše kontrolira loptu, Luka Lucić to iskorištava, uzima loptu, ide uz sam rub korner linije, upućuje udarac u drugi kut vrata, ali udarac završava na vratnici. Propustili su veliku priliku za povećanje vodstva

32′ – odlični napad Rešetarčana s desne strane, nakon upućivanja lopte prema sredini, u loptu uklizuje Matija Jug, upućuje udarac s lijeve strane u bliži kut, ali brani vratar Radojević

34′ – ponovno slična situacija kao prije 20 minuta, gostujući igrač se poskliznuo, iskorištava to Luka Lucić koji ide sam prema golu i zabija za 2:0. Velika prednost za Budućnost. Nije bilo ozbiljnijih prigoda do kraja poluvremena, te se na odmor ide s 2 gola u mreži gostiju.

Publika nakon prvog gola Budućnosti

47′ – nastavak donosi sličnu igru kao i u prvom poluvremenu iako se gosti malo bude, ali nedovoljno. Sklizak teren pokazuje svoje mane, gostujućem vratar prilikom hvatanja lopte ispada ista iz ruku, loptu uzima Matija Jug, na liniji gola je samo jedan igrač, ali Jug puca nesigurno i lopta od igrača odlazi u korner

58′ – nakon pokušaja kontra napada, Josip Nikolić gostima oduzima loptu na dvadesetak metara od vrata, primjećuje da je vratar malo više izašao, lobira ga, ali lopta završava iznad vrata.

78′ – zanimljiv napad domaćina, Nikolić petom dodaje do Zdenka Radića koji upućuje brzi pas do Matije Juga koji je ponovno nespretan i ne postiže nakon nekoliko prigoda na utakmici gol.

88′ – konačno jedan opasan napad gostiju u drugom poluvremenu. Ubacivanje je iz kornera, vratar prilikom skoka promašuje loptu koja dolazi do Mateja Grgića koji koljenom postiže sa desetak metara gol i smanjuje vodstvo Budućnosti na 2:1. Bilo je to ipak nedovoljno, te u konačnici domaćini uzimaju sva tri boda na kraju polusezone.

“Dobra utakmica, lijepo vrijeme, puno publike, to je posebno zahvaljujući derbiju između dva rivala iz dva mjesta s područja Općine Rešetari. Uvijek bude kvalitetna utakmica, pa je tako i ovoga puta publika uživala. Cijelu ovu sezonu prati nas dosta prigoda, ali slaba realizacija, posljedica je to neiskustva ove ekipe. Samo početkom ove sezone nama je otišlo 7 igrača i trenutno igramo s vrlo mladim dečkima, koji nisu ni igrali u prvom sastavu. Trojica je standardnih iz prošle sezone, a sve ostalo budućnost ovoga kluba”, rekao je novi predsjednik NK “Budućnost” iz Rešetara Mijo Matanović.

Autor: Nikola Knežević