Rukometaši RK NOVA GRADIŠKA uspješno su prošli i drugu prepreku u ovogodišnjem natjecanju Kupa Hrvatske, pobijedili su na gostovanju u Županji ekipu RK ŽUPANJA (član 1.HRL) rezultatom 38:31 (18:17). Podsjećamo da su naši rukometaši u 1. kolu Kupa su pobijedili drugoligaša RK POŽEGA rezultatom 31:30.

Osim prvih 10-ak minuta kada je domaćin poveo 4:2 naši rukometaši su  čvrstom i agresivnom igrom u obrani, e brzom igrom u napadu  bili u stalnom vodstvu do 4 gola razlike, ali se na poluvreme otišl sa samo 1 golom prednosti. Utakmica je ušla u mirnije vode kada smo izuzetno kvalitetnom igrom u obrani  s nekoliko laganih golova iz kontre otišli na +8, te smo do kraja održali navedenu prednost.

Navedena pobjeda dobra je uvertira u  1. kolo  1.HRL koje se igra u subotu  u Novoj Gradiški protiv RK OSIJEK.  Poziv gledateljima da dođu bodriti naše rukometaše u premijernoj izvedbi  u  1.HRL.

Autor: Radiong.hr/I.Sertić