U sportskoj dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška odigrana je utakmica 2. hrvatske malonogometne lige – istok u kategoriji juniora gdje je domaća ekipa “NG-Unitas” svladala goste iz Sl. Broda, ekipu “Brod 035” rezultatom 7:5 (2:2).

Novogradiščani su u domaćoj dvorani dočekali vodeću momčad na tablici 2. HMNL-istok koja je do sada ostvarila sve 3 pobjede. Domaćine je upravo ta činjenica otaknula da odigraju vrlo dobru utakmicu i napokon pokažu svoju kvalitetu.

Gosti su u prvom poluvremenu dva puta poveli, ali se na odmor, uz brojne promašaje domaćina, otišlo u svlačionice s rezultatom 2:2. U drugom poluvremenu domaćin je potpuno kontrolirao igru i utakmica se prelomila u vremenu od 32. do 35. minute kada “NG-Unitas” postiže 3 gola i dolazi do vrijedne pobjede.

Kod domaćina istaknuli su se najbolji strijelac Ivan Borovac (3 gola), te igrom Marko Kulić kao i dobra taktika trenera Matije Marjanovića. Utakmicu je obilježilo i nesportsko ponašanje trenera gostujuće momčadi koji nije sportkimogao podnijeti poraz.

Utakmicu je sudio par iz Slavonskog Broda, Krešimir Grgurević i Tomislav Katinić.

Za MNK “NG-Unitas” igrali su: B. Ogorelica, M. Kolić, F. Malenica, M. Vlaović (kapetan), B. Jurišković, I. Borovac, V. Magdić i L. Vlain.

Autor: Nikola Knežević/Milivoj Žakula