Juniori Malonogometnog kluba “NG-Unitas” nakon 5 odigranih utakmica osvojili su 1. mjesto na 26. BMNT “Požega 2016.”

Put do trijumfa počeo je sa dvije uvodne pobjede (7:2 i 3:0), ruletom penala u četvrtfinalu (0:0 i 3:2) i pobjedom u polufinalu 1:0.

U finalnoj utakmici odigranoj 08. siječnja, protivnik Novogradiščana bila je momčad “Wiener osiguranje”. U 2. minuti utakmice protivnik je iznenadio naše igrače i poveo rezultatom 1:0. Dobrom igrom i “presingom”, naši igrači preuzimaju inicijativu i nakon brojnih prilika Nikola Sužnjević postiže gol za mirniji odlazak na poluvrijeme (1:1).

Novogradiščani u drugom poluvremenu diktiraju tempo i bilo je pitanje vremena kada će povesti. Golove postižu Dario Batalo, Marko Ćelepirović i Luka Balić, za visokih 4:1. U zadnjoj minuti utakmice protivnik smanjuje za konačni rezultat 4:2, no to je bilo nedovoljno i slavlje igrača “NG – Unitas-a” je moglo početi.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Luka Balić, a za najboljeg golmana Luka Iveković (oba iz MNK “NG – Unitas”).

Za MNK “NG – Unitas” su igrali: Luka Iveković, Zvonimir Oršulić, Filip Bungić, Karlo Kotarski, Luka Balić, Marko Ćelepirović, Nikola Sužnjević, Dario Batalo, Tomislav Soldić.

Za istaknuti je da je 26. BMNT “Požega 2016” je licenciran od strane Hrvatskog nogometnog saveza (službeno natjecanje), a organizator je Požeški sportski savez.