Nastavljeno je natjecanje u 1. A hrvatskoj odbojkaškoj ligi gdje je u prvoj ovogodišnjoj utakmici u sklopu 12. kola ŽOK “Nova Gradiška” svladao Drenovu na domaćem terenu rezultatom 3:1 (25:23, 19:25, 26:24, 28:26).

Kako je rekao trener novogradiških odbojkašica dugo nije bilo stresnije utakmice kao protiv odlične ekipe Drenove. Utakmica je bila stresna i prije nego što je počela, jer je 5 minuta prije samog početka novogradiška ekipa ostala bez Karle Glasnović koja je cijelog tjedna imala zdravstvenih poteškoća (viroza), pa se ipak moralo odustati od nje za ovu utakmicu.

Ostatak ekipe se odično snašao na parketu, prvi set je išao u korist domaćih igračica 25:23, drugi osvajaju gošće 19:35 i pokazuju svoju kvalitetu, da bi zadnja dva seta zaista bila na rubu živaca. To govori i sâm rezultat, 26:24 i 28:26.

“U ovakvim se utakmicama stvaraju prave igračice ,a ja sam ih danas dobio nekoliko koje će ostaviti pravi odbojkaški trag”, rekao je trener Runjaš.