Počelo je natjecanje u 2. hrvatskoj malonogometnoj ligi (istok) i u prva tri kola Novogradiščani su zabilježili 2 pobjede i jedan poraz.

U 1. kolu kao domaćini su dočekali stare znance, malonogometaše iz Valpova – MNK “Mala mljekara”. Od samog početka Novogradiščani su držali svek once utakmice u svojim rukama i na odmor se otišlo s visokih 5:1 za domaćina. Drugo poluvrijeme domaći igraći odigrali su rutinski i utakmicu priveli kraju s visokih 8:1. Za istaknuti je ipak učinak trostrukog strijelca i kapetana momčadi Bojana Bokana.

U 2. kolu na gostovanje u Ivankovo “NG-Unitas” je otputovao u oslabljenom satavu bez nekoliko važnih igrača (Menegoni, Vlaović, Ivanović), a da to ne bude jedini peh uslijedile su i povrede Barišića i Divkovića. “NG-Unitas” je imao vodstvo od 0:1 i 1:2, ali nakon povrede Divkovića, kraćom klupom i bez adekvatnih zamjena nije se moglo parirati domaćinima i na odmor se otišlo s minusom od jednog gola (3:2).

U drugom dijelu domaćin je pojačao tempo igre, a Novogradiščani su uspijevali odolijevati do sredine drugog poluvremena kada su fizički pali, a što je rezultiralo porazom od 11:5 za MNK “Ivankovo”. Ipak treba pohvaliti sve igrače za veliki fizički napor i učinak četverostrukog strijelca Mateja Kurjakovića.

U 3. kolu koje je odigrano 3. studenog MNK “NG-Unitas” ugostio je favorita za osvajanje 1. mjesta – MNK “Aurelia” iz Vinkovaca koja je jedina ostvarila 2 pobjede s maksimalnim učinkom od 6 bodova. Gledatelji u dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole u Novoj Gradiški svjedočili su jednoj od najkvalitetnijih futsal utakmica odigranih u nekoliko posljednjih godina. U utakmici punog tempa i odlične pozicijske igre obje momlčadi na odmor se otišlo sa za futsal pomalo čudnih 0:0. Iako su obje momčadi imale dobre prilike vratari (Rajko Aleksić iz NG-Unitasa i Mario Mendeš iz Aurelie) skidali su zicere. U 26. minuti nakon odlične akcije domaaćine u vodstvo dovodi Danijel Čavalić. “NG-Unitas” vodi 1:0.

Na terenu je vidljiva bolja fizička pripremljenost gostiju koji pojačavaju tempo igre, ali se domaći igrači znalački brane i vrlo vješto izlaze u kontre. Ključni trenutak se događa kada gosti u 34. minuti traže time out i uvode vratara u igru kao 5. igrača. Već u sljedećoj 35. minuti Mario Vlaović znalački koristi ukazanu priliku i iz kontre postiže 2:0 za “NG-Unitas”. Nekoliko sekundi prije kraja gosti ipak postižu pogodak i smanjuju na 2:1 (Kujundžija).

Svakako je za pohvaliti igru i ponašanje igrača obje momčadi i malobrojnu publiku koja je pljeskom nagradila nekoliko atraktivnih poteza domaćih igrača ove odlične malonogometne predstave. Za “NG-Unitas” su igrali: R. Aleksić, D. Gubić, B. Bokan, J. Jelančić, M. Kurjaković, M. Vlaović, D. Čavalić, T. Barišić i M. Ivanović.

Utakmicu su vrlo dobro sudili: I. Blažević (Virovitica), Damir Herent (Pitomača) i Dražen Vukman (Virovitica).