U sklopu 17. prvenstvenog kola 2. županijske nogometne lige (zapad) u nedjelju 07. travnja u Okučanima su se sastali domaći “Psunj Sokol” i “Budućnost” iz Rešetara. Po zaista teškom i blatnjavom terenu “Budućnost” je slavila 0:1 prekrasnim zgoditkom Davida Grgića.

Utakmica je odigrana po vrlo teškom i blatnjavom terenu, te je zaista bilo nemoguće odigrati kvalitetnu utakmicu, ali ipak je bilo vrlo dobrih prilika s jedne i druge strane. Najbolji dio prvog poluvremena je bila prilika za gol gostujuće ekipe kada je s desne strane iskosa u kaznenom prostoru odlično pucao Jakić, ali vratar Okučana Čabraja odlično brani. Prije toga bilo je još nekoliko bezopasnih prilika s obje strane.

Na početku drugog poluvremena Okučanci u nekoliko navrata opasno napadaju, ali je odlično reagirao vratar “Budućnosti” Nikola Kao. Najopasnije je bilo oko 20. minute drugog poluvremena kada je u kaznenom prostoru gostiju nastala gužva gdje je udarac uputio Fabijan Vučak, ali ponovno vrata spašava Kao. Potom oko 30 minute stvara se prilika na drugoj strani i to iz slobodnog udarca gdje Goran Milak puca pod prečku, ali Čabraja spašava gol. Rešetari su zatim preuzeli inicijativu na terenu i konstantno napadaju. Odlična prilika stvorila se u 35. minuti kada negdje s 11 metara udarac po travi upućuje Ivica Maraković, no Čabraja opet odlično reagira. Nekoliko minuta nakon toga iz kornera “Budućnost” ubacuje loptu u kazneni prostor gdje se odlično snalazi Grgić koji je primjetio da je domaći vratar malo izašao ispred vrata i preciznim lobom dovodi goste u vodstvo.

Do kraja utakmice gosti su uspješno čuvali svoja vrata i tako otišli iz Okučana s tri osvojena boda. No, valja spomenuti situaciju iz 37. minute kada je nakon jednog prekršaja za goste došlo do konflikta domačih igrača i suca Zvonka Čuline. Ipak, trener “Psunj Sokola” Dražen Mlinek i nekoliko igrača simirili su situaciju kako utakmica ne bi otišla u krivom smjeru. Inače, obje kipe nisu bile zadovoljne suđenjem, kako glavnog suca Čuline, tako i njegovih pomoćnika.

Treba pohvaliti i šezdesetak gostujućih navijača koji su inače prisutni na svim utakmicama “Budućnosti”, dok su malobrojni domaći navijači nakon utakmice tužnog lica otišli svojim kućama.

U sljedećem kolu “Budućnost” kod kuće dočekuje “Slogu” iz Komarnice, dok “Psunj Sokol” ide u goste kod Dragalića. Ovom pobjedom Rešetari su učvrstili svoju poziciju na tablici, te se nalaze na prvom mjestu s 30 bodova.