Malonogometni klub NG-Unitas, uz pokroviteljstvo Saveza športova Nova Gradiška, organizirao je i ove godine najstariji memorijal u Hrvatskoj, 21. po redu Memorijal Cvitković – Vukšić.

Polaganjem vijenaca na Centralnom groblju i paljenjem svijeća za Davorina Cvitkovića, Domagoja Vukšića i Petra Štrbca, a nakon toga i kod spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima na Trgu dr. Franje Tuđmana otpočeo je današnji Memorijal.

U dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole, u spomen na novogradiške sportaše, odigrano je nekoliko nogometnih, natjecateljskih i rekreativnih utakmica, ali i jedna veteranska rukometna utakmica.

U natjecateljskom dijelu, u prvoj utakmici sastali su se juniori Elektrotehničke i ekonomske škole i Nogometni klub Budućnost iz Rešetara. Utakmicu su novogradiščani otvorili brzim pogocima i što je utakmica odmicala, bilo je vidljivije da je NK Budućnost ipak za klasu slabija od selekcije Elektrotehničke i ekonomske škole. Novogradiščani su utakmicu dobili s glatkih 9:0 i plasirali se u finale.
Za NK Budućnost, na 21. Memorijalu, igrali su Guberović, Nikolić, Jažo I., Jažo D., Bačić, Brčić, Nikolić, Oroz i Boban.

Drugu utamicu, natjecateljsku, odigrali su novogradiška Gimnazija i juniori NG-Unitasa. U dosta napetoj utakmici gimnazijalci su se ipak pokazali čvršćima i kvalitetnijima, te zasluženo odnose pobjedu rezultatom 5:3 i odlaze u finale.
Za NG-Unitas, organizatora Memorijala, nastupili su Maričević, Blažević, Oršulić, Malenica, Vlainić, Severović, Borovac i Blazina.

U pauzi do finala, nažalost i ovaj put malobrojna publika, imala je priliku vidjeti utakmicu između pionira novogradiške Sloge i Nogometnog kluba Hajduk iz Pakraca. Za novogradiščane su nastupili De Villa, Pavlina, Maronić, Duvnjak, Trčić, Knežević, Ivanišević, Gagula, Pejaković, Ahola, Lulić i Matasović. Iako je trener Stanković na parket poslao najbolju momčad, pa i uz mnogo rotiranja igrača, jednostavno nije imao rješenje za goste iz Pakraca, koji su pobjedu odnijeli sa glatkih 6:0.
Za gostujuću momčad nastupili su Keleman, Skender, Krpan, Keć, Vuić, Kačer, Jošćak, Grubišić, Zec, Anić i Peić.

Finale natjecateljskog dijela memorijala, u borbi za pehar, plaketu i veliki prijelazni pehar ipak je pripalo “domaćinu”, Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi. Iako je Gimnazija na poluvremenu vodila rezultatom 3:2, domaćini su u drugom dijelu u potpunosti okrenuli igru u svoju korist i s 4 vezana pogotka slavili rezultatom 6:3.
Za ekipu Gimnazije igrali su Gašparović, Mikanović, Vidović, Buturac, Sokić, Pavišić, Bodrožić, Cindrić i Blažević.

U revijalnom dijelu Memorijala imali smo priliku vidjeti starije i mlađe nogometne veterane, danas rekreativce.

Prvu utakmicu odigrali su stariji veterani, prekaljeni rekreativci, ekipa “Boca Juniors” i “Nedjeljom u deset”, koji su za nekoliko aktraktivnih poteza zaradili i ovacije cijele dvorane.
Za momčad Boca Juniorsa nastupili su Lužaić, Denac, Ferković, Klaić, Bošnjaković, Škramić, Magić, Kurolt, Pavlić, Filjević, Krofel, Bićanić, Alasić i Bukarica, koji su ipak zahvaljujući podužoj klupi, a zasigurno i prosjeku godina, ipak odnijeli pobjedu rezultatom 3:1. Za momčad Nedjeljom u 10 nastupili su Lucić, Bakunić, Čakić, Stanković, Pečnjak i Bušić.

Drugu revijalnu utakmicu odigrali su Torro Contra i 70.-te. Zanimljivo je da su obje momčadi, do unazad nekoliko godina, osvajale Memorijal (4:2). Za ekipu Toro Contre igrali su Atlija, Medunić, Šimičić, Štrk, Ćosić, Solić i Balunović, te s glatkih 6:2 pobijedili ekipu 70.-te za koju su ovaj put nastupili Matokić, Novoselac, Vičević, Abramović, Borovac, Šporčić, Šagovac, Rubčić, Dropuljić i Janaček.

Sve utakmice odlično je odsudio Zdenko Mergduš.

VETERANI mlađi – Torro Contra – 70-te – 6:2
Poslastica večeri, ovaj put zadnja utakmica dana, bila je utakmica rukometnih veterana, ali ovaj put starih rivala, učenika I. i II. Osnovne škole (danas Ljudevita Gaja i Mato Lovrak); JKP – MTS.

Za momčad II. Osnovne nastupili su Janeček I., Grgić, Mokricki, Krizmanić, Matijević, Šagovac, Sertić, Janeček, Pejić i Ostoić.

Utakmicu su odsudili Mladen Šop i Rade Kovačević, zbog, kako je rečeno, “nepristranosti i izjednačenosti”.
Početak utakmice nije slutio na najbolje za ekipu II. osnovne. Nakon izjednačenosti do 3:3 “Prikini” se odvajaju na nekoliko golova razlike, no u zadnjih par minuta prvog poluvremena, ponajviše zahvaljujući odličnim obranama Krizmanića, II. osnovna sustiže prednost i na poluvrijeme se odlazi sa minimalnih +1 u korist I. osnovne, 10:9.
Poluvrijeme je očigledno više godilo II. osnovnoj, jer na samom početku drugog poluvremena prelaze u vodstvo 12:11, koje je ipak bilo samo kratkotrajno i “Prika” vraća prednost u svoju korist. Zadnjih 10 minuta utakmice bilo je napeto kao da gledamo finale Lige prvaka. Odlične obrane i intervencije vratara s obje strane natjerali su publiku na gromoglasni pljesak za borbenost.
Ipak je gradski prestiž u pitanju.
Nažalost, netko mora pobijediti, a nijanse su odlučivale. Pobjeda i prestiž u gradu ovaj put ipak je pripala ekipi I. osnovne rezultatom 17:16.
Najbolji strijelci bili su Mijatović i Paurević, obojica s 5 golova.

Autor: NG online