U ponedjeljak, 21. lipnja, na Svjetski dan glazbe, Hrvatska radiotelevizija (HRT) poziva gledatelje da se pridruže humanitarnom koncertu #zajednozaglazbenu. Riječ je o zajedničkoj humanitarnoj akciji Hrvatskog društva skladatelja (HDS-a), Hrvatske glazbene unije (HGU-a) i HRT-a za Glazbenu školu “Fran Lhotka” u Sisku i Petrinji.

Kako bismo još jače povezali glazbu i humanost, na velikoj sceni na Prisavlju toga dana nastupit će brojni vrhunski glazbenici: Simfonijski orkestar HRT-a pod ravnanjem maestra Alana Bjelinskog, bend pod ravnanjem Nikše Bratoša, uživat ćemo u izvedbama: Vanne, Nine Badrić, Renate Sabljak, Josipe Lisac u suradnji s Hladnim pivom, Vokalnog ansambla L.I.P.E iz Siska, Tereze Kesovije, Zsa Zsae i Hilsona Mandele, Albine Grčić, Massima, Ervina Baučića, Gibonnija, Petrit Cekua, Damira Urbana i 4, Nene Belana. Bit će tu i bendovi Psihomodo Pop, Detour i Hladno pivo.

Svoj glazbeni pozdrav poslat će nam iz Splita Doris Dragović, Zorica Kondža,Tedi Spalato i Ante Gelo, iz Osijeka Pero Galić, Goran Bošković, Nera Mamić, Kruno Dražić, Šima Jovanovac, Drago Laban, Branimir Jovanovac, Franjo Sarić, iz Dubrovnika klapa Kaše, Silente, Dora Kamber i Pero Škobelj, iz Pule Bruno Krajcar, Alen Vitasović, Edi Maružin, Gabi Galanta, a Olja Dešić i Vlado Simčić Vava okupili su riječke rockere svih generacija, koji će zajedničkom izvedbom pjesme “Ajmo, Rijeka” poslati glasan poziv zajedno za Glazbenu, zajedno za nove mlade ljude koji će nam se pridružiti na koncertu. Koncert je na rasporedu u ponedjeljak, 21. lipnja, u 21 sat na Prvome programu Hrvatske televizije (HRT-HTV1), a prenosit će ga i Drugi program Hrvatskoga radija (HRT-HR2).

Cilj akcije #zajednozaglazbenu jest pozivom na humanitarni broj telefona, koji će biti otvoren toga dana, prikupiti novac za kupnju glazbenih instrumenata te omogućiti starim i novim polaznicima Glazbene škole “Fran Lhotka” nastavak bavljenja glazbom i ostvarenje njihovih glazbenih snova.

Polaznici Glazbene škole već su pokazali koliko im je glazba važna. Samo nekoliko dana nakon potresa Sara Kolar svojem je srušenu gradu darovala “Elegiju” Rudolfa Matza, a profesori i ostali polaznici Glazbene škole organizirajući koncerte ispred oštećene zgrade željeli su reći kako glazba u Sisku ne smije utihnuti. Četrdesetak profesora i učenici škole u Sisku organizirali su istoimenu akciju odmah nakon potresa.

Proslavimo dan glazbe zajedno i ono što osjećamo recimo glazbom i srcem.

Komentari
Prethodni članakOdržana 2. čobanijada u Cerniku
Sljedeći članakOpćina Staro Petrovo Selo sufinancirat će sterilizaciju i kastraciju pasa i mačaka