Danas su na stadionu NK Sloge u Novoj Gradiški odigrani susreti finala Kupa Nogometnog središta Nova Gradiška.

Prvi su na teren istrčali juniori. Susret je počeo u 15:00, a snage su odmjerili NK Posavac iz Davora i NK Omladinac iz Vrbove. Susret je obilježila izjednačena igra obje momčadi koje su na poluvrijeme otišle rezultatom 1:1. NK Posavac je poveo već u 14. minuti sureta pogotkom Maria Magdića, a izjednačenje je stiglo u 45. minuti kada je Robert Relković poravnao rezultat. Drugo poluvrijeme završilo je bez pogodaka tako da je nakon regularnih 90 minuta uslijedilo izvođenje jedanaesteraca. Momčad Omladinca bolje se snašla u kaznenim udarcima te su tako nakon penala ostvarili pobjedu ukupnim rezultatom 4:2.
U 17:00 sati na teren su istrčali seniori NK Mladosti iz Cernika i NK Graničara iz Laza. U isto vrijeme kada je počeo susret seniora počela je padati kiša, tako da je susret odigran po hladnom i kišnom vremenu. Prvo poluvrijeme proteklo je u odmjeravanju snaga i tek nekoliko izglednijih prilika, pa su malobrojni gledatelji ispratili nogometaše na pauzu uz neodlučen rezultat. Nakon odmora uslijedila je drugačija utakmica. Mladost je preuzela inicijativu i pogotkom Josipa Martinovića u 52. minuti došla do vodstva od 1:0. Za potvrdu pobjede i konačan rezultat 2:0, zabija Matej Terzić u 60. minuti susreta. Do kraja utakmice Mladost je imala još nekoliko izglednih prilika, no nedostajalo je preciznosti da bi rezultat bio veći.

Podsjetimo, susret ove dvije momčadi repriza je finala od prošle godine kada je trofej otišao u ruke igrača Graničara iz Laza, što dokazuje kako su obje ekipe i dalje u dobroj formi i možemo se uskoro nadati ponovnom susretu.

Mladost sada čeka susret polufinala županijskog kupa, a ukoliko ostvare pobjedu, sve nas očekuje još nekoliko dobrih utakmica.

Autor: Marko Šimić