Danas je na stadionu novogradiške “Sloge” odigrana utakmica 24. kola 1. kvalitetne lige mladeži u kojoj su ugostili “Osijek”. Mlađi pioniri su pobijedili 3:2 dok su stariji pioniri odigrali 0:0.

Strijelac za 1:0 bio je Vinko Medvedović, rezultat je povisio Joško Kotarski, da bi nedugo nakon toga prednost smanjio Mihael Kuprešak. To je bio i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Novogradiščani povisuju na 3:1, strijelac je Fran Balunović, a nakon toga gosti postižu pogodak, loptu je ubacio u mrežu Toni Vinogradal. Bio je to i konačni rezultat utakmice.

Ovom pobjedom “Sloga” je zasjela na čelo tablice, a “Osijek” pao na drugo mjesto s tim da ima utakmicu manje. Bila je ovo utakmica sezone i čestitke našim nogometašima na odličnoj igri.

U drugoj utakmici stariji pioniri su odigrali 0:0. “Osijek” je ostao na prvom mjestu tablice, dok se “Sloga” nalazi u sredini tablice.

Nogometaši i predstavnici obaju klubova prije početka prve utakmice transparentom “Slavonijo i ovo ćeš pobijediti” su dali podršku poplavljenim područjima i onima koji su napustili svoje domove u Slavoniji proteklih dana. Ovu utakmicu uveličale su i novogradiške mažoretkinje koje su svečano ispratile klubove prilikom izlaska na travnjak.

Ujedno Osječani su zahvalili na lijepom gostoprimstvu i pohvalili rad NK “Sloga”, te rekli da se druga nogometna središta mogu ugledati na Novogradiščane.

Autor: Nikola Knežević