Završila je još jedna sezona u 3. HNL istok. Uzbudljiva i neizvjesna do zadnje minute zadnjeg kola, kako u borbi za naslov, tako i u borbi za ostanak. Novi prvak je Belišće koji je u zadnjem kolu svladao Kutjevo u gostima 2:4. Tako će Belišće u doigravanje za ulazak u 2. HNL. Drugo mjesto zauzeo je Vukovar koji je skupio jednak broj bodova kao prvak Belišće, ali titula je pripala Belišću zbog boljeg međusobnog omjera. Marsonija, prošlogodišnji prvak, završio je sezonu na 3. mjestu.

U posljednjem 34. kolu 3. HNL – istok novogradiška Sloga gostovala je u Vukovaru, gdje je s domaćom Vuteks Slogom odigrala 2:2 i osigurala nastup u 3. HNL i naredne sezone.
Sloga je odlično otvorila utakmicu s velikom prilikom Marjanovića, čiji je udarac obranio vratar Ilinčić. Sloga je došla u vodstvo u 10. minuti pogotkom Lanusovića koji je iskoristio nepažnju domaće obrane. Samo dvije minute kasnije Jurčević poravnava na 1:1 nakon greške na nogometaša Sloge. Ostatak prvog dijela Sloga je imala velike prilike preko Lanusovića i Marjanovića, ali ponovno se iskazao domaći vratar Ilinčić.
U drugi dio Sloga je ušla s fantastičnim slalomom Nikole Ellera koji je pogodio za 1:2. Nakon novog vodstva novogradiške Sloge, domaćin je krenuo po poravnanje i stvorio nekoliko lijepih prigoda koje je Slogina obrana uspješno otklonila. Ipak u 60. minuti na ubačaj s desne strane natrčao je Božović i pogodio za konačnih Vuteks Sloga – Sloga Nova Gradiška 2:2. Tako je novogradiška Sloga nakon vrlo dobrih igara u proljetnom dijelu sezone, zasluženo sačuvala trećeligaški status.