Autor: Nikola Knežević/MNK “Moby Dick”

Po prvi put na području Brodsko-posavske županije, zaslugom nekoliko entuzijasta, imamo 1. županijsku malonogometnu ligu koja je započela proteklog tjedna.

U prvom kolu vidjeli smo 3 zanimljive utakmice i to s obiljem golova (nešto manje od 10 golova po utakmici) i naravno s puno lijepih akcija. U 1. utakmici domaćin MNK “Moby Dick” pobijedio je nezgodnu ekipu “Lutvinke” sa 7:4. Nakon početnog vodstva od 3:0 za domaćina pred kraj prvog dijela susreta gosti su se približili na 3:2, ali nakon samo nekoliko minuta u 2. dijelu domaćini su ponovo napravili razliku i susret rutinski priveli kraju.

U 2. utakmici susreli su se MNK “Viva” Stari Slatinik i MNK “Roma” Slavonski Brod gdje nije bilo rezultatske neizvjesnosti jer je Viva lagano došla do prednosti i sačuvala je do kraja susreta. No, bez obzira na poraz dečki iz Rome pokupili su sve simatije novokapelačko-batrinske publike i dobili najviše ovacija kod postizanja pogodaka i atraktivnih poteza.

U 3. utakmici sastali su se MNK “Brod 035” i MNK “NG” iz Nove Gradiške. Bio je to najizjednačeniji susret večeri iako rezultat i nije takav, završilo je 4:1 za NG. Poveli su Novogradiščani no Brod 035 ubrzo briše tu prednost i izjednačuje. Egal nije dugo trajao i već nakon minute NG ponovo dolazi do prednosti, Brod je potom napadao, ali NG s dvije kontre dolazi do konačnih 4:1.
Moramo priznati da Brod 035 nastupa sa juniorskom momčadi i bez obzira na to odigrao je možda najljepši futsal te večeri.