U Zagrebu na hipodromu u subotu 07. srpnja 2012. godine održan je 3. trkački dan sezone 2012., a tako i najatraktivnije međunarodne konjičke galopske utrke.

Obitelj Serdar je odlučila u Zagreb dovesti 5 svojih grla koja su postigla odlične rezultate. U utrci “Kup Grada Sarajeva” na 1.125 metara za dvogodišnja grla titulu je odnio, od nedavno u vlasništvu Serdarovih, pastuh “Trifun Valentin” kojeg je jahao Zoltan Varga.

U utrci “Kup slovenskih gradova” na 1.200 metara za trogodišnja i starija grla Serdarova “Vatrena maca” osvojila je 3. mjesto s jahačem Zoltanom Vargom, dok je titulu odnio “Titus Surumus” (SRB).

Uslijedila je 3. utrka dana “Kup Hrvatske poljoprivredne komore”, na 1.600 metara za trogodišnja i starija grla Serdarova kobila “Irtidaa” osovjila je odlično drugo mjesto. Jockey je bio Jan Havlik.

Sponzor 4. utrke dana bila je Serdarova tvrtka “Bor export šumarstvo” iz Okučana, te je upravo u toj utrci “Kup Bor export šumarstvo” na 2.000 metara za četverogodišnja i starija grla slavila kobila “Classic Gem” u vlasništvu obitelji Serdar (jockey Jan Havlik).

Nažalost u Hrvatskom galopskom Derby-u, utrci na 2.400 metara za trogodišnja grla, Serdari nisu osvojili dobar rezultat, njihov pastuh “Lomisur” je završio na solidnom 4. mjestu. Jockey je bio Mađar Zoltan Varga. Uglavnom, nakon “nesretnog” Beograda i prema mnogima nekorektnog oduzimanja titule 90. Srpskog Derby-a upravo Serdarima, pokazali su u Zagrebu da su ove godine definitivno najjači u galopskom sportu u regiji. Česitamo!

Autor: Nikola Knežević