U 7. kolu 1. A hrvatske odbojkaške lige u Novu Gradišku je došla ekipa Dubrovnika. Nakon vrlo uzbudljive i kvalitetne utakmice slavile su ipak gošće rezultatom 2:3 (25:18, 25:19, 20:25, 21:25, 8:15).

Odličnu igru domaće odbojkašice pokazale u prva dva seta kada Dubrovčanke nisu ništa mogle napraviti. Sjajno su funkcionirali svi segmenti igre. No, onda se Dubrovnik vraća u igru, osvaja treći set 21:25. Iako su se krajem seta Novogradiščanke trgnule, nisu uspjele stići prednost. Slično je bilo i u 4. setu. Greške u ključnim trenucima kod naših odbojkašica, visoka koncentracija i kontrola igre kod Dubrovčanki. U 5. setu su tako gošće imale veliku psihološku prednost i to iskoristile, te na kraju slavile 2:3.

Bilo je vrhunskih poteza s jedne i druge strane tijekom cijele utakmice, publika je to prepoznala i nagradila i tijekom utakmice žetoko bodrila naše odbojkašice. No, ni to nije bilo dovoljno za 2 ili 3 boda. Na kraju 2 boda odnose kući Dubrovčanke i ostaju na 1. mjestu skupine 2, a Novogradiščankama ostaje za utjehu jedan bod.

“Žao mi je zbog ove mnogobrojne publike, ali nije to ništa dramatično, ima još puno utakmica do kraja. Bez obzira na poraz čestitam svojim djevojkama, prvenstveno na njihovom pristupu. Nekada jednostavno ne ide, pala nam je koncentracija na nekim laganim loptama i uspjeli smo razigrati protivnika. Prva dva seta smo igrali besprijekorno, jako dobro napravili sve što smo se dogovorili, međutim u treći set smo ušli preopušteno, igralo se bod za bod i onda je Dubrovnik napravio razliku, pokušali smo je stići, ali se ona odrazila ipak na kraj seta. U 4. setu sam mislio da smo ponovno vratili ritam, no događaju nam se 4 neprisiljene pčogreške, loš prijem i nismo se uspjeli vratiti. Zadnji set je bio rulet, gošće su imale mirniju glavu i to je to”, rekao je trener Novogradiščanki Damir Runjaš.

Ove godine imaju još 4 utakmice, sljedeće subote igraju protiv Osijeka kod kuće, odlaze potom na gostovanje u Rijeku, zatim dolazi Kostrena i zadnje kolo 20. prosinca idu u Split.

Autor: Nikola Knežević