Utakmica 20. kola 3. HRL-istok za žene između Slavonke i Belišća, odigrana kod kuće 28. travnja, nije ponudila puno zanimljivosti novogradiškoj publici. Iako je pobjeda Slavonke bila uvjerljiva, 30:22, utakmicu su obilježile nespretnosti u igri, brojna isključenja i ozljede igračica.

Već u prvim minutama susreta, bilo je jasno da Belišće ne može parirati Novogradiščankama koje su igrale u punom sastavu. No niz grešaka na obje strane, a potom i isključenja, utjecali su na stagnaciju tempa igre. Gošće su tijekom cijelog prvog poluvremena rezultatski bile za petama “malim zelenim”, iako se očekivalo barem osam golova prednosti domaćina. Liječnik Blaženko Milinović također je imao pune ruke posla, budući da su se otegotnim okolnostima pridružile i ozljede.

Krajem prvog poluvremena, zbog teške ozljede ramena, igru je napustila Dora Malnar. Dora je jedna od ključnih igračica Slavonke, bez koje ne prolazi niti jedno organiziranje napada. Često je padala i Marinela Starčević, ali i gostujuće igračice, među kojima i iskusna Mirjam Prološić.

Drugo poluvrijeme ponudilo je rezultatski skok na više golova prednosti domaćina, lošiju igru Belišća, ali ne i znatno bolju igru Slavonke. Čak ni 10 golova sjajne Valentine Orašinović nije popravilo ukupan dojam. Padovi i manje ozljede, uglavnom sanirane na samom parteru, nastavili su dodavati dozu dekoncentracije i nesigurnosti.

Vratnice oba gola također su se tresle, no kako kažu, stative se ne broje. Broje se golovi i učinkovitost u igri, što je ovaj put izostalo. No možemo istaknuti pojedince. Uz Valentinu, u redovima Slavonke, istaknula se i Marinela Starčević sa 7 postignutih pogodaka, dok su u Belišću iskustvo pokazale Željka Papić (7 pogodaka) i Mirjam Prološić (4).

Novogradiščanke su ovom pobjedom skočile za dva mjesta na tablici te su sada na osmom mjestu. Slavonki preostaju još dva kola, teško gostovanje u Vinkovcima idući vikend, a nakon toga iznimno teška utakmica kod kuće protiv prvoplasirane Cerne. Zbog održavanja seminara za sportske djelatnike u vrijeme odigravanja zadnjeg, 22. kola, utakmica protiv Cerne je na rasporedu tek 18./19. svibnja.

Autor: Zorislav Knežević