Kako se prvenstvo primiče svom kraju, u obje skupine 1. ŽNL Brodsko-posavske, sve je zanimljivija borba za naslov prvaka. Na istoku je Omladinac u Starom Topolju uvjerljivo pobijedio vodeću Posavinu i uz Zvonimira, Graničara i Vinogorca, umiješao se i sam u borbu za naslov prvaka.

Na zapadu, Batrina igra sve bolje i na vodećem je mjestu, ali joj opasno konkuriraju Psunj Sokol, Slaven, Mladost Cernik i Slavonac.

1. ŽNL Brodsko-posavska, zapad

Mladost (Cernik) – Budućnost (Rešetari) 1:0

Šokadija (Šumeće) – Batrina 1:5

-” U 18 kolu 1 ŽNL Zapad pred 100 gledatelja doživjeli smo visok poraz od vodeće ekipe lige. Prvo poluvrijeme vrlo dobra predstava naše ekipe gdje smo odigrali i najbolje poluvrijeme do sada što se tiče nastavka prvenstva.
Sredinom prvog dijela gosti iz jedne polukontre dolaze u vodstvo od 0:1.
Igra se ravnopravno pa je i sam delegat utakmice rekao da mu nije jasno tko je ovdje prvi a tko zadnji. Pred kraj prvog dijela na asistenciju Buljevića na 10 metara od gola loptu prima Rubil slijedi udarac loptu dodiruje gostujući branič te vara golmana za 1:1.
Drugo poluvrijeme igramo dobro sve do 65 minute kada primamo gol za 1:2 nakon nekoliko vezanih grešaka. Nakon 70 minute padamo sa snagom te su gosti sve opasniji.
Zbog iscrpljenosti i grčeva igru napuštaju Marinić i Mikajević. Zadnjih 10 minuta totalno padamo i primamo 3 gola te gost odnosi tri boda iz Šumeća uz ipak previsok rezultat u odnosu na viđeno. Svaka čast našoj ekipi na borbenosti a gostujućoj želimo puno sreće u nastavku prvenstva. Iduće nedjelje u 19 kolu gostujemo u Tisovcu kod NK CROATIA,” – NK ŠOKADIJA

Croatia (Tisovac) – Slavonac (Gunjavci Drežnik) 0:3

-” Jučer su naši seniori ugostili ekipu NK Slavonca iz Gunjavci-Drežnik te upisali prvi poraz ove sezone u Tisovcu. U prvom poluvremenu na natopljenom igralištu jedna i druga momčad su imali po jednu šansu, ali su golmani bili na visini zadatka odnosno gostima se drmala vratnica. U drugom poluvremenu kad smo mislili da napadamo prema dole kako mi to kažemo dogodio se obrat gdje su gosti nakon jedne duge lopte na krilo iz neke gužve sretno i spretno poveli s 1:0, da bi nakon izgubljene lopte Slavonac jurnuo u kontru iz koje se dogodilo da je nas obrambeni igrač srušio gostujućeg napadača i sudac sudi penal za goste te ga isti igrač(Španić Z.) realizira za 2:0. Tu je Croatia još više potonula da bi u zadnjim minutama Slavonac golom Turkalja za 3:0 zaključila gostovanje u Tisovcu visokom pobjedom. Što reći osim može i mora bolje, jeste izgubili smo od bolje ekipe, ali i jače ekipe su gostovale pa nisu odnijele pobjedu. Moramo se trgnuti jer u suprotnom ne miriše na dobro. Suci na čelu s Grgurevićem odradili posao pošteno i mnogi bi se trebali ugledati ba njih. Idući vikend nas očekuje opet domaći susret protiv Šokadije iz Šumeća. Naravno da očekujemo pobjedu jer sve osim toga ne dolazi u obzir.
Pioniri današnjom pobjedom nad Posavcem iz Davora iznenadili i najstarije navijače Tisovca. Dva puta su Davorci vodili,ali Croatia na krilima Grganića(dva gola),Šimunovića,Bjelića, Babića, Jelića i ostalih do kraja okreće u svoju korist te zasluženo pobjeđuje visokim rezultatom”, – NK Croatia

Slavonac (Brod.Stupnik) – BONK (Bebrina) 2:1

Posavac (Davor) – Psunj Sokol (Okučani) 1:2

-” Utakmica puna lijepih poteza i lijepog nogometa u kojoj se na poluvrijeme otislo bez pogodaka. Pocetkom drugog dijela eurogolom Bajrica s tridesetak metara dolazimo u vodstvo. Domacin izjednacava te donosi egal u posljednih 15-ak minuta, da bi pred sam kraj utakmice Stijepic donio velika 3 boda za novo slavlje nase momadi. Ovom utakmicom produzili smo niz bez poraza koji traje od 8.kola proslog dijela sezone.
Cestitke treneru i igracima na ostvarenoj pobjedi, a deckima iz Davora zahvaljujemo na fer i korektnoj igri”,- NK Psunj Sokol.

Slaven (Ljupina) – Omladinac (Vrbova) 3:1

Svjetlost (Lužani) – Slavija (St.P.Selo) 0:1

U istočnoj skupini 1. ŽNL vodi Posavina s 42 boda, a slijede je Zvonimir 38, Graničar 37, Vinogorac i Omladinac 36. Na zapadu vodi Batrina s osvojena 44 boda, a slijede je Psunj Sokol  i Slaven 42, Mladost i Slavonac Gunjavci Drežnik 35.