Hrvatska reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u ribolovu održanom od 2. do 7. kolovoza 2021. godine u Mađarskoj ostvarila je povijesni uspjeh osvojivši prvo mjesto. Kao član hrvatske reprezentacije u kategoriji U25 nastupao je i naš sugrađanin Leon Funes.

Prvog dana natjecanja Leon je osvojio prvo mjesto u sektoru s ulovljenih 15,544 g (74 ribe). Drugog dana natjecanja Leon je osvojio peto mjesto s ulovljenih 12,543 g te u pojedinačnom poretku zauzeo deveto mjesto. Povijesni je ovo uspjeh naše reprezentacije, a naš sugrađanin Leon uvelike je pridonio ovom uspjehu, stoga je za sve ostvareno ove godine ponio laskavu titulu najuspješnijeg sportaša Grada Nove Gradiške za 2021. godinu.

– Ljubav prema sportskom ribolovu krenula je s mojih pet godina. Naslijedio sam je od dide i tate. Član sam Športsko ribolovne udruge „Klen” koja mi pruža veliku podršku u radu. Ovo mi je bilo šesto svjetsko natjecanje, osvojio sam dvije srebrne i napokon osvojio zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu. Nije lako ući u reprezentaciju Hrvatske, moraš, zaista, biti dobar i biti među prvih pet sportskih ribolovaca. Kako protječu natjecanja? Lovi se četiri sata i nakon toga se važe ulov.

U ribolovu postoji veći broj tehnika, ali je na svakom ribiču da izabere pravu. Svako je svjetsko prvenstvo izazov za sebe, nigdje ne znaš što možeš očekivati. Naravno, ovo Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj mi je ostalo u najboljem sjećanju, osvojili smo zlato, to je neopisiv osjećaj – priča Leon.