U 4. kolu 1. B hrvatske odbojkaške lige novogradiške odbojkašice su očekivano slavile na domaćem terenu protiv ekipe Split 1700 II. Rezultat govori sve, 3:0 u korist naših odbojkašica koje su i dalje vodeće u prvenstvu.

Na domaćem parketu ostvarena je 4 pobjeda u nizu i pobjeđena je gostujuća ekipa iz Splita s maksimalnih 3:0 (25:16, 25:15, 25:21). Kako je istaknuo trener Novogradiščanki Damir Runjaš utakmicu su dobili dosta lagano i nije bilo potrebe igrati punom snagom, a uz to još su bili i oslabljeni neigranjem prve tehničarke Lucije Dautović i Kristine Pilaš.

“No, to nije utjecalo na igru pogotovo u prva dva seta koja smo dobili vrlo brzo i lagano, dok su tek u 3. setu gošće uspjele pružiti nešto jači otpor, ali isključivo zato jer smo mi malo smanjili intenzitet igre”, ističe Runjaš.

Ovom pobjedom članice ŽOK “Nova Gradiška” zadržale su 1. mjessto i imaju maksimalni učinak, nakon  kola s 4 pobjede imaju 12 bodova. U sljedećem kolu Novogradiščanke idu na teško gostovanje u Zadar gdje će igrati protiv istoimene ekipe.

Dodajmo ovome kako je i mlada ekipa novogradiškog odbojkaškog kluba u 3. ligi u 5. kolu ugostila ekipu ŽOK “Vukovar” i pobjedila također s maksimalnih 3:0 (25:16, 26:24, 25:16) uz odličnu igru gdje gošće nisu imale previše prilika za preokrenuti rezultat. Tako da je ovo bio savršeni scenarij proteklog vikenda za ŽOK “Nova Gradiška”.

Autor: Nikola Knežević