U derbi utakmici 16. Kola 2. HMNL ISTOK igranoj u dvorani ETEŠ, HMNK NOVA GRADIŠKA svladao je ekipu MNK BROD 035 rezultatom 4:2 i tako zasjeo na prvo mjesto!

Utakmica između dvije vodeće momčadi lige opravdala je sva očekivanja jednog derbija. HMNK Nova Gradiška poveo je u 21. minuti pogotkom Nikole Elera, da bi u 28. minuti poravnao Josip Sušić. U 32. minuti novo vodstvo domaćinu osigurao je Kristijan Jakić, a samo minutu kasnije prednost je povisio Filip Bungić koji je pogodio za 3:1.

Brzo su uzvratili gosti, u istoj 33. minuti utakmice smanjuju na 3:2, strijelac je ponovno Josip Sušić. Napeto je bilo do samog kraja utakmice, a točku na I velikog susreta stavio je svojim drugim potokom na utakmici Filip Bungić u 40. minuti za konačnih, HMNK Nova Gradiška – MNK Brod 035 4:2.

Ovom pobjedom Novogradiščani su preuzeli prvo mjesto na tablici s istim brojem bodova kao MNK Brod 035, ali s boljom gol razlikom i međusobnim omjerom, te jednom utakmicom manje.