POŽEGA Novi prvaci Božićnog malonogometnog turnira u Grabriku su Novogradiščani iz ekipe Caffe bar Rubikon koji su savladali SMC Pleternicu s rezultatom 4:2 pred Grabrikom koji u zadnjih 10 godina nije bio toliko pun.
Novogradiščani su osim trofeja, koji im je uručio požeški gradonačelnik Vedran Neferović, osvojili i još dva priznanja: najboljim igračem turnira proglašen je Goran Divković, a za najboljeg vratara Rajko Aleksić. Pleterničanima je pak pripalo priznanje za najboljeg strijelca. Osvojio ga je Tomislav Žuljević iz Srednjeg Sela koji je zabio čak 11 pogodaka. Prvaci su osvojili 20.000 kuna iz fonda nagrada, a viceprvaci 10.000. Novogradiščani su sa sobom poveli i malu kohortu navijača s kojima će proslaviti trofej.

Ivan Kašljević, Matej Kurjaković, Goran Divković i Tomislav Barišić su bili strijelci za Rubikon, a Tomislav Žuljević i Jurica Marčinković za SMC Pleternicu. Utakmica je počela u znaku jasne dominacije Novogradiščana koji već u četvrtoj minuti zabijaju prvi gol, a pet minuta nakon toga još jedan. Pleterničani su prvi gol postigli tek u 9. minuti prije kraja utakmice i tih zadnjih 9 minuta se igrao vrlo žestoki nogomet s puno prekršaja, no to nije utjecalo na konačni ishod. Gosti su jednostavno zasluženo pobijedili.

Napokon sam najbolji igrač, dosad nismo imali sreće u četvrtfinalima. Sada samo prošli dalje i zasluženo smo osvojili turnir. Hvala svima i nemam što dodati. Već pet godina dolazimo redovito na turnir i sada smo prošli. Protivnička ekipa je bila dobra, tempo je bio jak, mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitam i protivnicima te organizatorima na organizaciji. Sve je prošlo fer i korektno, sve najbolje. Imali smo i pedesetak ludih navijača iz Nove Gradiške. Idemo malo profeštati i to je to – rekao nam je Goran Divković, igrač Rubikona.

Svakako je čast na ovako jakom turniru biti najbolji strijelac. Zahvaljujem naravno dečkima koji su isto zaslužni. Nismo se nadali finalu, dogurali smo daleko. Prvi put smo se sastali, mlada smo ekipa. Trgnuli smo se kad smo vidjeli da napokon možemo. Stalno smo bili u nekom grču. Onda smo se opustili i rekli: “Nemamo što izgubiti, idemo probati izjednačiti pa možda i dobiti”, ali eto, nije nam pošlo za rukom. Sretni smo i zadovoljni – izjavio je Tomislav Žuljević, najstrijelac i igrač ekipe SMC Pleternica.