Proteklog vikenda odigrano je 5. kolo 1. B hrvatske odbojkaške lige u kojem su članice Ženskog odbojkaškog kluba “Nova Gradiška” gostovale u Zadru i s 1:3 ostvarile 5. pobjedu ove sezone.

io je to svojevrsni derbi kola jer je Zadar kao i Nova Gradiška jedan od glavnih konkurenata za sam vrh tablice. Igrale su dvije do sada neporažene ekipe gdje je Nova Gradiška bila bolja rezultatom 1:3 (20:25, 22:25, 26:24, 25:16). Ovom pobjedom Novogradiščanke su napravile odličan posao jer su se sada odvojile od ostalih ekipa na tablici i imaju 15 bodova (1. mjesto), odnosno 5 pobjeda u 5 utakmica.

“Dobro smo se pripremili za igru odlične domaće ekipe tako da nas nisu mogle iznenaditi. Djevojke su odigrale jako kvalitetno, borbeno i koncentriran.Trebali smo možda dobiti i s 3:0 jer smo imali meč loptu na 24:23 u 3. setu, ali nismo uspjeli jer smo set izgubili i ranije zbog pada koncentracije. Devet servisa izbacili smo u setu u aut, uspjeli smo se vratiti, ali je u završnici domaćin odigrao jako dobro. U 4. setu smo demonstrirali našu moć i kvalitetu i doslovno razbili domaćina i lagano utakmicu priveli kraju”, prokomentirao je utakmicu trener Damir Runjaš koji ne može, a da ne bude ektremno zadovoljan s maksimalnim učinkom svoje ekipe u dosadašnjem dijelu natjecanja, te odlično prikazanom igrom.

Za razliku od prošlog kola novogradiška ekipa je igrala u standardnom sastavu: Zubović, Mlinac, Banožić, K. Pilaš, Ivaniš (kapetanica), Šimunović, Vidošić (1. libero), Glasnović, Dautović, Čeliković, Ilić, M. Pilaš.

U sljedećem 6. kolu 1. B hrvatske odbojkaške lige Novogradiščanke igraju na domaćem parketu protiv Ženskog odbojkaškog kluba “Dubrovnik”. Utakmica je na rasporedu u subotu 24. studenog 2012. godine u 19 sati u dvorani Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška.

Dodajmo na kraju ove vijesti kako je mlađa ekipa ŽOK “Nova Gradiška” u 6. kolu 3. hrvatske odbojkaške lige na gostovanju u Osijeku kod prvoplasirane ekipe Jug 2 izgubila zasluženo 3:0. Doduše nisu igrale loše, ali domaćin je daleko najjača ekipa u ovoj ligi i već sada bi mogle igrati 2. ligu, a i tu bi se borile za sam vrh. Riječ je o ekipi koja je sastavljena od bivših prvoligaških igračica koje su puno starije od Novogradiških djevojaka što se i vidjelo u ovoj utakmici.