Večeras je u dvorani HVIDR-e održana svečanost proglašenja najboljih sportašica, sportaša i ekipa Brodsko-posavske županije u 2019. godini.

 Temeljem postignutih sportskih rezultata pojedinaca i ekipa tijekom protekle 2019. godine, a na prijedlog Povjerenstva za izbor najuspješnijih u sportu, Izvršni odbor Zajednice sportskih udruga i saveza Brodsko-posavske županije, donio je odluku o najboljima u sportskoj 2019. godini. 

Na temelju te odluke, večeras je u dvorani HVIDR-e upriličena svečanost dodjele proglašenja najboljih. 

Najprije je dodijeljeno priznanje za izuzetan doprinos razvoju sporta, a koje se svake godine dodjeljuje pojedincima i sportskim udrugama, kao nagrada za životno djelo u području sporta.

Plaketu i pisano priznanje dobili su Krunoslav Hoffer iz Nove Gradiške i Mato Opačak iz Slavonskog Broda.

Nagradu za podvig godine, u vidu plakete i pisanog priznanja, primio je Marko Lipovac, član Kajak kanu kluba Olimpik Slavonski Brod.

Nagradu za najuspješniji rezultat pojedinca mlađeg dobnog uzrasta primili su: Gabrijel Veočić, boksač BK Brod iz Slavonskog Broda, Ria Glas, vaterpolistica ŽVK Marsonia iz Slavonskog Broda, Edita Poljac iz ŽKK”Brod na Savi” iz Slavonskog Broda, Lukas Jurakić iz Šahovskog kluba „Đuro Đaković” iz Slavonskog Broda, Leona Pavlešin iz KKK”Olimpik” iz Slavonskog Broda, Darko Erceg iz KKK „Marsonia” iz Slavonskog Broda, Domagoj Babić iz KKK „Marsonia” iz Slavonskog Broda, Marko Bajan iz Rukometnog kluba „Brod” iz Slavonskog Broda, Dora Opačak iz  KKK „Marsonia” iz Slavonskog Broda.

Dodijeljena su pisana priznanja  mladim županijskim darovitim sportašicama i sportašima.  

Boksački Klub „Brod” iz Slavonskog Broda
Matej Crnković,
Marko Pudić,
Petar Pudić,
Sven Đurković,
Dominik Raguž,
Dora Đurković
Rukometni Klub „Brod” iz Slavonskog Broda
Marko Bajan, 
Franjo Jurišić,
Jakov Marić 
Ženski Vaterpolski Klub „Marsonia” iz Slavonskog Broda
Alka Lulić,
Ria Glas,
Rafaela Karešin,
Gabriela Zirdum,
Antea Martinovič,
Lora Aladrović,
Elena Wachtler,
Larisa Šljivarić,
Hana Matijević,
Lucija Ljubičić.
Ženski Košarkaški Klub „Brod Na Savi” iz Slavonskog Broda
Edita Poljac, 
Nika Kurdija, 
Tea Josipović,
Ana Ilakovac,
Monika Buconjić,
Marija Fastić Pajk,
Leonarda Šebalj,
Žaklina Milas,
Klara Rimarčuk,
Magdalena Kavka,
Anja Kostadinović,
Gabrijela Stojanović,
Šahovski Klub „Đuro Đaković” iz Slavonskog Broda
Dorian Medved, 
Nogometni Klub „Sloga” iz Nove Gradiške 
Mateo Stazić, 
Adriano Ugrešić,
David Pavlina.
Plivački Klub „Marsonia” iz Slavonskog Broda
Borna Vidmar,
Marta Janković,
Nikša Lulić,
Lucija Knežević,
Bono Peić.
Kajak Kanu Klub „Olimpik” iz Slavonskog Broda
Fran Holjevac,
Antonio Pavlešin,
David Orkić,
Mihael Pavlešin,
Leon Katinić,
Adrijan Ružić,
Patrik Brekalo,
Elena Marić,
Nina Knežević,
Lana Katinić.
Ženski Odbojkaški Klub „Nova Gradiška” iz Nove Gradiške
Ana Raštegorac,
Anja Kovačević.
Vaterpolski Klub „Marsonia” iz Slavonskog Broda
Filip Kolesarić,
Luka Vrbljančević,
Gabriel Čorak,
Josip Levak,
Alan Aladrović.
Atletski Klub „Marsonia” Slavonski Brod
Lorena Šeremet,
Filip Orkić,
Toni Prusina,
Ivan Slijepčević,
Bruno Matrinović,
Petra Lesar,
Kajak Kanu Klub Marsonia Slavonski Brod
Hana Ćerić,
Jana Vuković,
Dora Opačak,
Domagoj Babić,
Ivan Fran Arar,
Barbara Tomljenović,
Emanuel Pavlović,
Luka Sokolović,
Vili Ćerić,
Matija Bošnjak.
Košarkaški Klub „Brod” Slavonski Brod
Nina Novak,
Rea Sudar,
Katarina Babić,
Nikolina Vlk,
Kristina Županić.
Odbojkaški Klub „Posavina Brod” Slavonski Brod
Andrea Blažević,
Marta Blažić,
Lucija Dikanović,
Katarina Ilak,
Magdalena Sučić.
Karate Klub „Slavonski Brod” Slavonski Brod
Ana Lujić,
Dora Has,
Matea Ečimović,
Karla Jurić,
Nikola Birač,
Ivan Perković. 
 
Najuspješnija Županijska školska sportska društva osnovnih i srednjih škola:

Osnovne škole: Školsko sportsko društvo „Plavi Sokol” iz OŠ”Hugo Badalić” iz Slavonskog Broda
Školsko sportsko društvo „Elektrotehničar” iz Elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška. U školskoj 2019. godini ovo školsko sportsko društvo nastupalo je na Županijskom natjecanju s ekipama u atletici, badmintonu, futsalu, košarci, krosu, odbojci i rukometu u muškoj i ženskoj konkurenciji. Na završnici Državnog prvenstva sudjelovali su u atletici, badmintonu, krosu, i rukometu u konkurenciji mladića i ispali u prvom krugu natjecanja.

Najuspješniji sportaš s invaliditetom: Borna Sečić Iz Boćarskog Kluba „Dan” Slavonski Brod Rođen je 07. lipnja 2000. a boluje od mišićne distrofije tipa Duchenne. 

Najuspješnije županijske ženske sportske ekipe: 3. mjesto, Ženski vaterpolski Klub „Marsonia” iz Slavonskog Broda, 2. mjesto, Ženski košarkaški klub “Brod na Savi” iz Slavonskog Broda i 1.mjesto, Ženski odbojkaški klub „Nova Gradiška” iz Nove Gradiške.

Seniorska ekipa ŽOK Nova Gradiška je protekle sezone 2018/2019 polučila vrlo dobar uspjeh u natjecanju 1. Hrvatske odbojkaške lige osvojivši na kraju vrlo visoko 4.mjesto u konkurenciji 8 ekipa iz cijele Hrvatske. Minimalni plan koji su zacrtali na početku natjecateljske sezone su i ostvarili, a to je plasman među četiri najbolje ekipe lige. Uz ovaj rezultat sukladno kvalitetnim igrama, igračica Aurora Papac je dobila poziv za nastup u reprezentaciji Hrvatske na Europskom kadetskom prvenstvu koje se u srpnju prošle godine odigralo u Zagrebu i odigrala svih pet utakmica kao članica prve postave.

Najuspješnije županijske muške sportske ekipe: 3. mjesto, Šahovski klub Đuro Đaković iz Slavonskog Broda, 2. mjesto, Boksački klub „Radnički” iz Slavonskog Broda, 1. mjesto, Kajak kanu klub „Olimpik” Slavonski Brod.

Najuspješnije županijske sportašice: 3. mjesto, Mihaela Lazić iz ŽKK „Brod Na Savi” iz Slavonskog Broda, 2. mjesto, Dunja Lipovac iz KKK „Olimpik” iz Slavonskog Broda, 1.mjesto, Vanesa Tot iz KKK „Marsonia” iz Slavonskog Broda. 

Najuspješniji županijski sportaši: 3. mjesto, Leon Majstorić iz Boksačkog kluba „Brod” iz Slavonskog Broda, 2. mjesto, Igor Ilić iz Hapkido kluba „Brod” iz Slavonskog Broda, 1. mjesto, Antun Novaković iz KKK”Olimpik” iz Slavonskog Broda.

Fotografije i tekst u cijelosti možete pronaći OVDJE. 

Komentari