Kako je u ovogodišnjem fokusu štanda, povijesno-znanstveno, vrijedno djelo „Rat u Bosanskoj Posavini 1992.”, izlagač Dražen Matijević odlučio je svakom njezinom kupcu pokloniti knjigu Waltera Isaacsona „Steve Jobs”.

ZAGREB – Zagrebački Velesajam ove je godine, od 13. do 18. studenog, domaćin međunarodnog sajma knjiga i učila, popularnog Interlibera. S više od tristo izlagača iz trinaest zemalja, preko dvije stotine pratećih programa i stotinu gostujućih predavača te, prosječno, 130 tisuća posjetitelja iz cijele Hrvatske, ali i šire, to okupljalište izdavačkog i edukativnog stvaralaštva s četrdeset godina tradicije, ima ogroman značaj, prvenstveno za one kojima je namijenjen – ljubitelje knjiga svih vrsta.

U paviljonu broj 6., nedaleko od štanda Podružnice za povijest Slavonije, Srijema i Baranje koja se na Interliberu redovito predstavila kao jedna od institucija čuvara baštine, uz centralni prostor za promocije knjiga, u organizaciji galerista Branka Spajića, na štandu Dobre knjige, svojih šest ukoričenih djela izložio je autora iz Slavonskog Broda – Jerko Zovak, glavni urednik portala SBplus.

Široj publici Zovak se predstavio knjigama „Manjinaš” (2001.), „Rat u Bosanskoj Posavini 1992.” (2009.), „Za Dusparina vakta” (2017.), „Vođe i vođeni u Brodskom Posavlju” (2017.), „Novogradiški lideri” (2017.), „Za sve je kriva šutljiva većina” (2017.), a sve će knjige do nedjelje biti dostupne po sniženim sajmišnim cijenama.

Kako je u ovogodišnjem fokusu štanda, povijesno-znanstveno, vrijedno djelo „Rat u Bosanskoj Posavini 1992.” – kronika događanja tijekom Domovinskog rata – izlagač, Dražen Matijević, odlučio je svakom njezinom kupcu pokloniti knjigu Waltera Isaacsona „Steve Jobs”. Tako je, barem na nekoliko dana, ‘domaćem’ autoru dana prednost nad stranim, ali mu je, isto tako, ukazana velika čast.

– Prvi sam put na Interliberu kao jedan od autora. Prijašnjih godina dolazio sam tek kao gost. Dakako da sam počašćen što se nalazim u tako vrijednom društvu, dobrih knjiga i još boljih autora. Rat u Bosanskoj Posavini pisao sam, bezmalo, četiri godine. Mada knjiga nije znanstveno djelo, tijekom rada na njoj koristio sam znanstveni aparat, zbog toga je ona nezaobilazan reper za sve druge istraživače tog vremena i prostora. Knjiga je dobro prihvaćena od stradalnika u Bosanskoj Posavini te pripadnika 108. br. HV, 101. br. HVO i 3. g.br. HV jer je njezin sadržaj dokazao, a recenzenti potvrdili, kako te postrojbe nisu bile krive za pad Bosanske Posavine, što je do izlaska te knjige bio službeni stav hrvatske države i Hrvatske vojske.- kazao je Zovak tijekom današnje promocije na Interliberu.

Zovak je na Sajmu razgovarao s jednim od predstavljača knjige “Vreme sporta i razonode”, Čedomira Višnjića, najproduktivnijim piscem današnjice ‘u regionu’, Miljenkom Jergovićem, te mu poklonio jednu svoju knjigu „Rat u Bosanskoj Posavini 1992.”. Isto je učinio i nakon ugodnog razgovora s urednicom HRT-ove emisije „Pola ure kulture”, Brankom Kamenski i njezinim kolegom Draženom Ilinčićem koji su također obišli ovogodišnji Interliber.

Komentari
Prethodni članakHvale vrijedno: „Palčić gore” za novogradiške mališane, male heroje s najhrabrijim srcem / foto
Sljedeći članakSloga se remijem oprostila od domaćih navijača