3.HNL ISTOK:19.kolo

“Sloga”Nova Gradiška-“Slavija”Pleternica:1-3(0-1)

Strijelci: 0-1 Solić, 1-1 Marjanović, 1-2 Abramović(KU), 1-3 Nikolić

Sloga već u 11. minuti ima prigodu za vodstvo. Marjanović je presjekao loptu obrani Slavije, našao se oči u oči sa gostujućim vratarom, ali je loptu poslao pored gola. U 27. minuti Kašljević sa pet metara pogađa vratara Petkovića,  da bi gosti u kontranapadu preko Grbeša umalo došli u vodstvo. U završnici 1.poluvremena snažnim udarcem sa 25 metara Solić dovodi goste u vodstvo.

Na početku 2.poluvremena Zdravko Gospočić pronalazi Marjanovića koji prebacuje vratara i rezultat je izjednačen.Tada na scenu stupa glavni sudac Đurđek, koji dosuđuje kazneni udarac za goste, iako igranje rukom vide samo on i njegov pomoćnik. Igračima Sloge ne svira u 66. minuti kazneni udarac na sličan način. Na prigovor Marija Vlaovića isti dobiva crveni karton. Iako brojčano slabiji domaći igrači ne koriste prigode za izjednačenje. U samoj završnici u kontranapadu preko Nikolića Slavija je povećala na 1-3.

Sastav NK “Sloga” Nova Gradiška: Maričević, Kulundžić, Kašljević, Severović(Z.Gospočić), Ćelepirović (J.Gospočić), Ubavić, Vlaović Mario, Bungić, Filipović(Ćosić), Blazina, Marjanović
Pomoćni trener:Matej Vlaović

Sastav NK “Slavija” Pleternica: Petković, Kvaternik, Gomerčić, Šubara, V.Ančurovski(Bajić), Peharda, Kocijan(H.Ančurovski), Solić, Nikolić(Marčinović), Abramović, Grbeš
Trener:Damir Bognar

Autor:Branko Tomek