SOCIJALDEMOKRATSKA
PARTIJA HRVATSKE
ŽUPANIJSKA ORGANIZACIJA SDP-a
BRODSKO-POSAVSKE ŽUPANIJE
Nikole Zrinskog 4, 35000 Slavonski Brod
Tel: +385 35 445 085
Fax: +385 35 445 085
email: brodsko-posavska@sdp.hr
Slavonski Brod, 27. svibnja 2018.

Na temelju članka 106. stavka 4. Statuta Socijaldemokratske partije Hrvatske i članka 11. i 17. Pravila o
izboru tijela županijskih organizacija, te članka 7. Odluke o raspisivanju izbora za tijela Županijske organizacije SDP-a Brodsko-posavske županije od 16. svibnja 2018. godine, Stalni sastav Županijske izborne komisije za izbor tijela Županijske organizacije SDP-a Brodsko-posavske županije na sjednici održanoj 27. svibnja 2018. godine, donosi Odluku o utvrđivanju pravovaljanih kandidatura za izbore tijela Županijske organizacije SDP Brodsko-posavske županije 16. lipnja 2018. godine.
Ovom odlukom utvrđuju se pravovaljane kandidature za izbor tijela Županijske organizacije SDP-a
Brodsko-posavske županije koje su zaprimljene u roku za podnošenje kandidatura određenim Odlukom
o raspisivanju izbora te je kao pravovaljane Županijska izborna komisija prihvatila sljedeće kandidature:
Za predsjednika/cu Županijske organizacije SDP
Adriana Bačić Slavonski Brod
Jozefina Birindžić Slavonski Brod
Nikola Božić Sibinj
Ivan Guberac Slavonski Brod
Marina Opačak Bilić Slavonski Brod

Za člana/icu Predsjedništva Županijske organizacije SDP bira se 10 kandidata/kinja
Adriana Bačić Slavonski Brod
Darinko Bešlić Rešetari
Anica Ćosić Slavonski Brod
Ivan Dorić Sikirevci
Grozdan Gavranić Slavonski Brod
Vinko Grgić Nova Gradiška
Krunoslav Hoffer Nova Gradiška
Robert Kaloci Slavonski Brod
Josip Kikić Stara Gradiška
Darko Karamazan Bebrina
Mijo Kladarić Podcrkavlje
Borislav Kovačević Slavonski Brod
Vlado Lađarević Slavonski Brod
Jasna Lukić Slavonski Brod
Goran Marjanović Podcrkavlje
Milan Mateša Nova Gradiška
Davor Petrik Bukovlje
Anto Ravlić Slavonski Brod
Josip Soroka Slavonski Brod
Ivan Štivičić Davor
Đurđica Vrkljan Slavonski Brod
Stribor Valenta Slavonski Brod
Zlatko Zebić Nova Gradiška
Ružica Žepčan Slavonski Brod

Za potpredsjednika/cu Županijske organizacije SDP izabrani su 2 kandidata/kinje koji su se
kandidirali za Predsjedništvo i potpredsjednike/ce koji su na izborima za Predsjedništvo dobili
najveći broj glasova. Za Predsjedništvo i potpredsjednike kandidirali su se Ivan Dorić Sikirevci, Vinko Grgić Nova Gradiška,Borislav Kovačević Slavonski Brod, Vlado Lađarević Slavonski Brod, Jasna Lukić Slavonski Brod, Davor Petrik Bukovlje, Stribor Valenta Slavonski Brod

Za člana/icu Županijskog odbora SDP
Bira se 1 kandidat/kinja u općinskoj organizaciji
Josip Matić Sikirevci
Ivica Matan Slavonski Šamac
Borislav Ojdanić Okučani
Tomislav Šokić Davor
Vlado Jagnjić Garčin
Nikola Jelača Gornji Bogićevci
Damir Stanić Klakar
Ivana Ribarić Majanović Rešetari
Ivica Duspara Sibinj
Željko Vuković Vrpolje
Rade Bosanac Dragalić
Bira se 2 kandidata/kinje u općinskoj organizaciji
Dušanka Bogdanović Bukovlje
Ivan Živković Bukovlje
Jednog kandidata biraju zajedno organizacije Cernik, Donji Andrijevci, Nova Kapela, Staro Petrovo Selo i
Velika Kopanica
Zoran Mikić Staro Petrovo Selo
Jednog kandidata biraju između 2 kandidata općinske organizacije Podcrkavlje i Stara Gradiška
Goran Marjanović Podcrkavlje
Zdravko Mirosavljević Podcrkavlje
Josip Kikić Stara Gradiška
Živko Guberović Stara Gradiška

Bira se 5 kandidata/kinja u Gradskoj organizaciji Nova Gradiška između kandidata/kinja

Ivan Adžić Nova Gradiška
Antonija Kešerac Nova Gradiška
Mario Latal Nova Gradiška
Vlatka Petrlik Vasiljević Nova Gradiška
Marijan Radić Nova Gradiška
Matej Zboril Nova Gradiška

Bira se 6 kandidata/kinja u Gradskoj organizaciji Slavonski Brod između kandidata/kinja

Tihomir Biščević Slavonski Brod
Davorin Crnojević Slavonski Brod
Anica Ćosić Slavonski Brod
Kristija Drinković Slavonski Brod
Goran Gavranić Slavonski Brod
Zvjezdana Grčević Ćurković Slavonski Brod
Ksenija Jurić Slavonski Brod
Borislav Kovačević Slavonski Brod
Božidar Kraljević Slavonski Brod
Irena Krenek Pehar Slavonski Brod
Veselko Kurtović Slavonski Brod
Vlado Lađarević Slavonski Brod
Jasna Lukić Slavonski Brod
Nemanja Pejnović Slavonski Brod
Anto Ravlić Slavonski Brod
Nikola Romanić Slavonski Brod
Josip Soroka Slavonski Brod
Stribor Valenta Slavonski Brod
Slobodan Vrkljan Slavonski Brod

Kao nepravovaljane Županijska izborna komisija odbila je kandidature kandidata/kinja:

1. Pero Gavran Brodski Stupnik
2. Zlatko Geža Bebrina
3. Danijel Kovačević Bukovlje
4. Krešimir Kvesić Donji Andrijevci
5. Franjka Kerdić Slavonski Brod
6. Duško Medaković Slavonski Brod
7. Zoran Nožinić Oriovac
8. Katarina Rajković Slavonski Brod
9. Branko Turk Dragalić

iz razloga što navedeni kandidati/kinje nemaju u cijelosti podmirenu dospjelu članarinu za prethodni
mjesec zaključno s danom 15. svibnja 2018. koji datum je za podmirenje članarine u svrhu mogućnosti
glasanja i kandidiranja utvrdio Glavni odbor na 12. sjednici održanoj 6. svibnja 2018. o čemu su bili
obaviješteni svi članovi Županijske organizacije putem SMS i e-mail poruka dana 7. svibnja 2018. godine
(članak 25. stavak 2. Statuta SDP Hrvatske i članak 9. stavak 1, te članak 49. stavak 4. Pravila o izboru
tijela županijskih organizacija).
Prigovor zbog nepravilnosti na ovu Odluku može podnijeti svaki kandidat/kinja za tijela za koje se
provode izbori. Prigovor se podnosi Županijskoj izbornoj komisiji u pisanom obliku izravno predajom
Komisiji, poštom na adresu Nikole Zrinskog 4 Slavonski Brod, telefaksom na broj 445 085 ili e-mail
porukom na adresu brodsko-posavska@sdp.hr u roku od 48 sati od isteka dana kad je objavljena ova
Odluke na internetskoj stranici Županijske organizacije.
Kandidati mogu povući kandidaturu poštom, telefaksom ili e-mail porukom najkasnije do 11. lipnja 2018.
godine u 24,00 sati.

Predsjednica

Županijske izborne komisije
Brodsko-posavske županije
Anita Aračić Pačić

Komentari