Košarkaši Đure Đakovića, u nastavku natjecanja u BIBL ligi, pobijedili su sinoć ekipu Levskog iz Sofije rezultatom 82:71. Najučinkovitiji u domaćim redovima, s 21 postignutim košem bio je Marino Šarlija, koji je ujedno zaslužan za povećanje prednosti za 14 poena u 3. četvrtini.

Ipak, uporni Bugari u nevjerojatnoj seriji koševa na kraju 3. četvrtine približili su se Brođanima na samo 4 razlike. No, u posljednjem dijelu igre košarkaši Đure Đakovića zadržali su koncentraciju i na kraju zabilježili značajnu pobjedu. Za ulazak među šest ekipa koje će se boriti za naslov pobjednika BIBL lige, Brođanima je potrebna pobjeda u posljednjem kolu protiv ekipe Kumanova 2009 iz Makedonije s najmanje 16 koševa prednosti. Ova odlučujuća utakmica igra se u utorak 15. siječnja također u Sportskoj dvorani Vijuš.

Podsjetimo vjerne pratitelje košarke, kako tri dana prije, u subotu 12. siječnja, košarkaše Đure Đakovića očekuje utakmica protiv ekipe Zaboka na njihovom terenu. Pobjeda Brođana je imperativ, misle li zadržati šanse za plasman u Ligu za prvaka.

Autor: Zorislav Knežević/photo: KK Đuro Đaković