U sklopu 5. kola MŽNL Slavonije i Baranje, NK “Sloga” je na Sportskom parku “Ivo Petranović” ugostila NK “Vuteks Sloga” iz Vukovara.

SENIORI: NK “Sloga” Nova Gradiška – NK “Vuteks Sloga” 2:0[2:0]
Strijelci: Matej Vlaović(1:0, 11m), Antun Severović(2:0)

21762273_934985769988560_4319123889028004544_o

U vrlo nervoznoj utakmici, naši silno motivirani dečki su pobijedili i upisali nova tri boda, što je najvažnije. Utakmica počinje ispitivanjem snaga i čvrstom igrom na sredini terena gdje nijedna momčad nije uspjela stvoriti izglednu priliku. “Sloga” je prvi udarac uputila preko Marija Vlaovića u 10. minuti čiji je pokušaj otišao daleko iznad gola. Gosti su imali pokušaj iz slobodnog udarca kojeg je bez previše problema zaustavio vratar Maričević. “Sloga” u vodstvo dolazi u 28. minuti. Gostujućeg braniča je lopta udarila u ruku u šesnaestercu, a siguran izvođač kaznenog udarca je bio kapetan Matej Vlaović. Samo četiri minute kasnije “Sloga” povećava vodstvo.

21762735_934985773321893_4783653388861979540_o

Antun Severović je presjekao prekratku povratnu loptu prema gostujućem vrataru Maslovu, zaobišao ga i zabio za 2:0. Do kraja prvog dijela nije bilo nikakvih uzbudljivih događanja te se s 2:0 odlazi na odmor. U drugom dijelu su naši dečki malo posustali što su gosti iskoristili i uputili nekoliko opasnih udaraca prema golu “Sloge”. Ipak, prvi u drugom dijelu je zaprijetila preko Severovića u 52. minuti, ali njegov udarac s 20-ak metara je otišao iznad gola. Dvije minute kasnije gosti opasno prijete preko Vajića koji pogađa prečku. U 63. minuti nova opasnost pred “Sloginim” vratima. S lijeve strane ubacuje Derajić, a Vajić glavom puca malo iznad gola. Nakon toga su naši dečki mirno priveli utakmicu kraju i osvojili zaslužena tri boda.

21951101_934985859988551_1481669093932227312_o

Čestitke našim dečkima na zasluženoj pobjedi. “Sloga” se trenutno nalazi na 2. mjestu s 12 bodova što je za bod manje od prvoplasiranog “Otoka” koji u srijedu gostuje u Novoj Gradiški.