Nakon što su ušle među 16 najboljih ekipa u Hrvatskoj, članice Ženskog odbojkaškog kluba “Nova Gradiška” u prvom kolu hrvatskog odbojkaškog kupa, izgubile su kod kuće od viceprvakinja države, članica Ženskog odbojkaškog kluba “Azena” iz Velike Gorice. Konačni rezultat bio je 0:3 za gošće, no nije sve prolazilo glatko za Velikogoričanke.

Utakmica je dobro počela za domaće odbojkašice, pokazale su odličan otpor viceprvakinjama Hrvatske i već na početku bodovno bile nadmoćnije. No, do sredine prvog seta Velikogoričanke su se probudile i počele pokazivati bolju igru. Tada se sve okrenulo u njihovu korist, naše odbojkašice nisu imale sreće, gošće su ih tjerale na greške što je značilo i gubitak prvog seta za Novogradiščanke. Rezultat je bio 19:25.

U drugom setu gošće su bile ipak koncentriranije i nadmoćnije. Briljirale su pogotovo iskusne igračice Martina Matić i Dina Bečić, igračice s međunarodnim iskustvom, tako da je iskustvo ipak presudile u konačnici. Drugi set gošće osvajaju s 25:16.

Treći set su Novogradiščanke započele kao i na početku utakmice. Odličnom igrom, kako se to zna reći pokazuju “zube” i dokazuju zašto su i one članice 1. A hrvatske odbojkaške lige. Ovaj set je bio zaista neizvjestan, obje ekipe su se borile do zadnje minute. Svakako, ova utakmica je bila i atraktivna za gledatelje koji su svaki potez nagrađivali velikim pljeskom. Nakon 21:21 izmjenjivale su se prednosti, no iskustvo je ipak bilo na strani gošći, a svakako našim odbojkašicama nedostajalo je i malo sreće. Treći set završava 24:26 i ŽOK “Azena” u prvoj utakmici 1. kola hrvatskog odbojkaškog kupa slavi 0:3. Uzvratna utakmica igra se sljedeće srijede u Velikoj Gorici.

Spomenimo kako je ekipu “Azeten” umjesto standardnog trenera (spriječen) vodio legenda hrvatske odbojke Vladimir Janković Braco s kojim smo razgovarali nakon utakmice. Upitali smo ga za mišljenje o novogradiškoj ekipi koju je zaista pohvalio. Po prvi put je gledao Novogradiščanke pod vodstvom Damira Runjaša kome je on bio profesor na fakultetu. Ovoga puta učitelj je nadmašio učenika, no učitelj je rekao da su Novogradiščanke zaista dobre igračice i da se od njih može puno očekivati ove sezone. Cjelokupni razgovor poslušajte u emisiji “Sportski ponedjeljak” sljedećeg ponedjeljka, 30. rujna od 13 sati i 40 minuta.

Autor: Nikola Knežević