U 19. kolu Prve hrvatske rukometne lige Sjever rukometaši Rukometnog kluba Nova Gradiška svladali su ekipu Rukometnog kluba Dugo Selo rezultatom 31-25(15-12).

Rukometaši Nove Gradiške došli su do pobjede,ali su se za nju morali maksimalno založiti.U prvih 15 minuta utakmice postignuto je mali broj pogodaka.Domaćin je

vodio 6-4,promašivši nekoliko zicera.Najveću prednost u 1.poluvremenu Nova Gradiška ima u 19 minuti kada vodi 9-5.Gostujući rukometaši pred kraj 1. poluvremena smanjuju na 13-12,ali domaćin odlazi na odmor sa plus 3.U 2. poluvremenu Nova Gradiška puno bolje ulazi u igru i u 33 minuti vode 17-12,a u 37. minuti imaju najveću prednost 21-15. Nekoliko pogrešaka domaćina u napadu i Dugo Selo u 53 minuti smanjuje na 26-23.Zadnjih 5 minuta utakmice rukometaši Nove Gradiške povećavaju prednost i rutinirano utakmicu privode kraju i osvajaju veoma važne bodove.

Za Novu Gradišku su nastupili:Miletić,Sertić(5),Orelj(7),Jurković(1),Barun(1), Akmačić,Bušić,Zaužel,Ivanišević(6),Ćosić(2),Vidović,Marjanović,Rajić,Raguž(9).

Trener:Ivan Sertić

Za Dugo Selo su nastupili:Duvnjak,Svečnjak,Vidović,Kljak(8), Smolčić(1),Raič(7), Katavić(2),Vranić(2),Vidović(2),Beljo,Pandžić(3),Ključar,Ivić

Trener:Zvonko Kaleb

Autor: Branko Tomek