Zanimljiv nogometni vikend je iza nas, u 23. kolu u 3. HNL Istok nogometaši novogradiške “Sloge” ugostili su petoplasiranu ekipu Croatia Đakovo. Slogu je u vodstvo doveo Tomislav Marjanović pogotkom iz kaznenog udarca u 6. minuti. U 15. minuti i gosti dobivaju kazneni udarac, no sjajno brani mladi Lovro De Villa, koji je još jednom pokazao kvalitetu. Ipak, minutu kasnije Đakovo-Croatia i dolazi do poravnanja, a strijelac je bio Lovro Pedić. 1:1 je i bio rezultat prvog dijela. U nastavku utakmice, točnije u 56. minuti gosti ostaju s igračem manje, što je odlično iskoristila Sloga u 64. minuti kada je Jakov Medvedović pogodio za 2:1. “Točku na i” stavio je Tomislav Marjanović svojim drugim pogotkom u 86. minuti za konačnih, NK “Sloga” Nova Gradiška – Croatia Đakovo 3:1. Ovom pobjedom Sloga je skočila na 8. mjesto na ljestvici.

U derbiju 17. kola 1. ŽNL Zapad drugoplasirana Batrina ugostila je vodeću momčad lige NK “Slaven” iz Ljupine i u odličnoj utakmici odnijela pobjedu 2:1. Domaćin je krenuo furiozno od prve sekunde što je im se isplatilo već u drugoj minuti utakmice kada nakon indirektnog udarca, Tomislav Renka pogađa za 1:0. Nisu gosti iz Ljupine dugo čekali na uzvrate, već u 6. minuti Josip Horvatović na asistenciju Kristijana Jakića poravnava rezultat na 1:1. Ipak nova radost za domaće u 27. minuti kada Ivan Benković zabija za novo vodstvo, a pokazalo se i vrijednu pobjedu kojom su nanijeli gostima iz Ljupine prvi poraz nakon 14. kola i preuzeli vrh tablice.