Jučer je na travnjaku ŠRC “Ivo Petranović” odigrano 5.kolo 3.HNL u kojem je domaća momčad novogradiške “Sloge” snage odmjerila protiv nogometaša “Oriolika” iz Oriovca.

Očekivano su “Slogaši” dominirali svojim travnjakom i već u 17. minuti istu dokazali zgoditkom. Pod prečku protivničkom vrataru Gospočić je oštro plasirao loptu i “Slogi” donio vodstvo od 1:0. Dominacija se nastavila i tijekom ostatka poluvremena, momčad trenera Babića je vladala protivničkom polovicom, dok je vratar Maričević branio čiste šanse Oriovačkih nogometaša.

Sve je mirisalo na pobjedu “Slogaša” i nova tri boda skupljena na domaćem terenu, vladanje ljestvicom lige i slavlje nakon utakmice već na početku drugog poluvremena kada je u 50.minuti Kašljević iz voleja zatresao mrežu “Oriolika”. Međutim kolo sreće se u zadnjih pola sata utakmice okrenulo, a “Oriolik” je priuštio pravu dramu za igrače i navijače “Sloge”, te sveopće veselje na svojoj klupi.

U 66.minuti nogometaš “Oriolika” Jašarević iznuđuje kazneni udarac koji s bijele točke sigurno zabija u mrežu vratara Maričevića. Nastavak utakmice također odlazi u korist momčadi iz Oriovca, “Slogašima” kao i obično zadnjih desetak minuta utakmice padaju koncentracija i snaga, što protivnici koriste i izvode u 85.minuti brzu kontru, realizator kontre Jurić koristi istrčavanje golmana Maričevića i dugim lobom loptu sprema u gol.

Utakmica završava izjednačenim rezultatom, podijeljenim bodovima i razočaranom publikom i upravom jer, da su “Slogaši” mogli, mogli su, samo da nije bilo tih zadnjih, već drugu utakmicu kobnih 10ak minuta u kojima ne uspijevaju ostati dosljedni sebi.

No glavu gore, i dalje se “Slogaši” dobro drže u 3.HNL, s koje će misli malo odvratiti nadolazeće srijede kada se koncentriraju na važnu utakmicu Kupa Hrvatske u kojoj će na domaćem terenu ugostiti prvoligaša, momčad Istre 1961, te zajedno s, nadaju se, brojnim navijačima uživati u nogometnoj poslastici.