U polufinalnim utakmicama županijskog nogometnog kupa brodsko-posavske županije nogometaši Marsonije i Sloge iz Nove Gradiške ostvarili su pobjede te se plasirali u finale gdje će u međusobnom ogledu odlučiti tko je najbolja momčad ovoga natjecanja. Samim plasmanom u finale obje momčadi stječu pravo nastupa na nacionalnoj razini kupa natjecanja pa će pokušati prolaskom pretkola izboriti dolazak prvoligaške momčadi u svoju sredinu.

Slavonac Bukovlje – Sloga Nova Gradiška 1:2

U polufinalu Kupa Brodsko-posavske županije Sloga je gostovala u Bukovlju kod Slavonca i pobijedila 1:2. Slogu je u vodstvo doveo Josip Gospočić u 54. minuti. Iz kaznenog udarca u 77. minuti izjednačio je Dragan Sremac. Pobjedu Slogi donio je Marko Ćelepirović zgoditkom u 90. minuti za 1:2.

Nedostajalo nam je nekoliko igrača tako smo bili u startu oslabljeni iako smo dobro namučili Slogu. Bili smo blizu penala, dobili smo gol u 90.minuti. Tvrda, teška utakmica u kojoj smo pokazali dobru predstavu unatoč izostancima. Držali smo, takoreći , trećeligaša u šahu do samoga kraja – izjavio je trener Slavonca Mario Petrović

Bilo je dobro, poveli smo i imali kontrolu utakmice. Domaćin je izjednačio iz kaznenog udarca no mi uspjeli u finišu utakmice zabiti za finale. Teško nam je srijedom ekipirati momčad, imali smo dosta izostanaka i k tome isključenje igrača no prošli smo u finale i jedva čekamo kraj duge sezone pa je kup nagrada za dobre rezultate u prvenstvu. Zasluženo smo prošli, ostvarili zacrtani cilj i bez obzira na rezultat čekamo pretkolo nacionalnog kupa. Čestitke mojim igračima na dobroj igri, a mi se spremamo za subotu i gostovanje u Našicama – komentar je trenera Sloge Ive Babića

Marsonia – Oriolik 1:0

Očekivali smo ovakvu utakmicu protiv naših prijatelja iz Oriovca koji su dobra, čvrsta i nezgodna momčad, praćena brojnim navijačima, ali uspjeli smo slaviti bodreni našom Legijom. Mislim da smo bili za nijansu bolji i presudio je jedan gol. Fer i korektna utakmica i nećemo se zadovoljiti plasmanom u finale nego ćemo uvažavajući naše prijatelje iz Gradiške pokušati osvojiti županijski kup – rekao je trener Marsonije Robert Špehar

Tipično tvrda utakmica kad se sastaju ova dva protivnika pri čemu je domaćin u prvom dijelu više imao loptu u posjedu, ali bez izrazitih prigoda s obje strane. Početkom drugog dijela jedna izgubljena lopta na centru i brza kontra nakon koje primamo gol i do kraja bacamo sve karte u napad, ali nismo uspjeli izjednačiti tako da Marsonia dolazi do pobjede na kojoj im ja čestitam i želim puno sreće u finalu – kazao je trener Oriolika Braslav Ostojić

Sloga i Marsa će finale igrati 8.lipnja (petak) na stadionu Oriolika u Oriovcu.

Izvor:Sportalo.hr/ Foto:Arhiva