Rukometašice Slavonke ostvarile su pobjedu na domaćem terenu u 15. kolu 3. hrvatske rukometne lige – istok (žene) protiv Brod Gymnasiuma 2 iz Slavonskog Broda.

Bila je to utakmica u kojoj su naše rukometašice bilo daleko nadmoćnije od gostujućih igračica, bez obzira što Brođanke stoje bolje na prvenstvenoj tablici. Prvih nekoliko minuta igralo se izjednačeno, da bi se Slavonka polako odmicala, pogotovo nakon sredine prvog seta, te ih je bilo tada nemoguće sustići. Sve je odlično funkcioniralo, od obrane, kreiranja napada, pa sve do realizacije istih. Prvo poluvrijeme je završilo u korist Slavonke 17:10.

Drugo poluvrijeme – ista priča. No, ipak se odvio jedan događaj u 35. minuti koji je šokirao sve naše igračice i nažalost malobrojnu publiku. Naime, isključena je playmaker-ica igračica/trenerica Ljiljana Zdunić koja je bila važna karika u ovoj utakmici, te se nakon isključenja to i vidjelo na igri Slavonke. Zdunić je za Radio Nova Gradiška nakon utakmice rekla da se taj događaj odvio prilikom protukontre Brođanki, te je došlo do jednog nenamjernog udarca, na što su mladi suci iz Požege odmah reagirali crvenim kartonom. Nije željela ništa dodatno komentirati, ali očito je da su suci pogriješili, što su svi prisutni u dvorani i primjetili. S obzirom da je Ljiljana Zdunić i trenerica Slavonke, tu ulogu do kraja utakmice preuzeo je pomoćnik Ivo Grubišić.

No, što je tu je, moralo se nastaviti igrati bez glavnog kreatora napada Slavonke, koja je postupno gubila koncentraciju do kraja utakmice, no ipak odličnom igrom iskusne Jasne Čuline, sjajnim obranama vratarke Barbare Sokić, naše rukometašice su uspjele održati distancu od gošći iz Slavonskog Broda i tako utakmicu privesti kraju s 5 golova prednosti. Konačan rezultat je bio 26:21 u korist Slavonke.

Za Slavonku golove su postigle: Jasna Čulina (9) , Marinela Starčević (5), Željka Safundžić (5), Tihana Bilešić (2), Maja Milinović (2), Ljiljana Zdunić (2) i Dora Malnar (1). Slavonka je igrala u sastavu: Sokić, Bilešić, Malnar, Ćondrić, Safundžić. Starčević, Milinović, Čulina, Zdunić, Đaković i Španović.

Autor: Nikola Knežević