Proteklog vikenda u Ljupini je održan 8. memorijal Ljupina 2013. u spomen na poginule hrvatske branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata.

Unatoč nepovoljnim vremenskim uvjetima, odnosno visokoj temperaturi, 8. memorijal u Ljupčini privukao je brojne ljubitelje nogometa koji su mogli uživati u nekoliko odličnih utakmica tijekom dva dana turnira.

Prije početka turnira u subotu su položeni vijenci ispred spomen pločena na stadionu u Ljupini, dok je uprava kluba posjetila posljednja počivališta poginulih branitelja i civilnih žrtava rata. Vijence su položili i predstavnici Grada Nova Gradiška na čelu s gradonačelnikom Željkom Bigovićem, te predstavnici Brodsko-posavske županije na čelu s dožupanom Davorom Vlaovićem.

Rezultati prvog dana turnira:

NK “Slaven” Ljupina – NK “Mladost” Cernik 4:0

Za NK „Slaven“ Ljupina nastupili su: Dejan Milijević, Ivica Kožulj, Dario Ivanišević, Anto Stipić, Danijel Baković, Alen Brtan, Goran Matošević, Matej Karakašić, Dino Dokuzović, Ivan Blažević, Bernard Curić, Matej Blažević, Vjeko Milošević, Bruno Melioni, Dejan Solić, Dario Predojević, Matej Ivković i Robert Pavleka.

Za NK „Mladost“ Cernik nastupili su: Roman Picolo, Danijel Čavalić, Ivan Kalić, Zdravko Filipović, Matej Vlaović, Ivica Lukšić, Karlo Đurić, Goran Mulac, Matej Terzić, Danijel Bungić, Edi Terzić, Silvio Banušić, Josip Jelančić, Matija Sokić, Bruno Botunar, David Gobić, Stjepan Dukanović i Filip Bungić.

NK “Budućnost” Rešetari – NK “Graničar” Laze 0:3

Za NK „Graničar“ Laze nastupili su: Damir Grganić, Karlo Zečić, Antonio Babić, Kruno Juranović, Mateo Zečić, Krunoslav Butumović, Josip Babić, Matej Alić, Toni Špoljarić, Branko Novoselac, Ivan Pavlić, Ivica Babić, Matej Ljubić, Nikola Novoselac i Bruno Jukanović.

Za NK „Budućnost“ Rešetari nastupili su: Robert Kipšić, Dražen Juranić, Pizitović Sebastijan, Branko Kuštrić, Goran Milak, Ivica Maraković, Ivan Vlaović, Šakić Kristijan, Milak Dejan, Blažević Krunoslav, Lucić Luka, Radić Anđelko, Slišurić Robert, Kovačević Matija, Jug Matija, Bekić Marin, Vidović Ante, Grgić David i Cevitović Marko.

S velikim iščekivanjem, poslije sportski nadahnutih utakmica i predivnih igračkih poteza, mnoštvo golova, na raspored je došla i finalna utakmica ovogodišnjeg, osmog po redu, Memorijalnog turnira Ljupina 2013.

Domaćin NK „Slaven“ Ljupina i NK „Graničar“ Laze bili su finalisti. Iako je utakmica bila nešto kasnije na rasporedu – velika vrućina još je uvijek trajala. Igrači domaćina odlučno su krenuli u utakmicu s čvrstom namjerom i treću godinu zaredom biti pobjednici ovog nadaleko poznatog turnira.

Danijel Brtan već u 8. minuti utakmice dovodi NK „Slaven“ u vodstvo od 1:0. Samo dvije minute kasnije, dakle u 10. minuti utakmice, Matej Ljubić na oduševljenje navijača iz Laza poravnava rezultat pogtdkom za 1:1.
Iako se obje momčadi nalaze u fazi priprema za predstojeću sezonu utakmica je bila čvrsta, dopadljiva i obilna dobrim i lijepim igračkim kombinacijama. Iako je domaćim za nijansu dvije bio kompaktniji na terenu u 32. minuti utakmice Krunoslav Butumović dovodi NK „Graničar“ Laze u vodstvo od 1:2.
Domaći igrači napadim na protivnički gol stalno su nastojali rezultat egalizirati. Mnogi pokušaji završili su na ražličitim mjestima, ali ne i u mreži protivnika. No ipak, u 52. minuti Dino Dokuzović postiže tako željeni pogodak i postavlja rezultat od 2:2 na ogromno oduševljenje domaćih navijača. Kako do kraja regularnog dijela utakmice više nije bilo pogodaka pristupilo se izvođenju jedanaesteraca i na taj način tražen je pobjednik Memorijalnog turnira.

Domaći igrači Ivan Blažević, Ivica Turkalj, Dario Predojević, Anto Stipić, Danijel Baković i Bruno Menegoni besprijekorno su „zakucavali“ penale.

Na strani NK „Graničar“ Laze u izvođenju penala sigurni su bili Matej Ljubić, Josip Babić, Krunoslav Butumović, Toni Špoljarić i Nikola Novoselac.

Do tada svi izvođaći penala, i s jedne i s druge strane golmanima nisu ostavljali nikakve šanse za obranu. Posljednji penal za NK „Graničar“ izvodio je Ivica Babić, a golman NK „Slaven“ Ljupina – Bernard Curić vrlo dobro je „čitao“ udarac i sjajnom reakcijom uspije obraniti taj jedan penal koji je donio pobjedu domaćinu.

Naravno, od igrača pa do domaće publike svi su zajedno oduševljeno pozdravili ovu pobjedu.

Za NK „Slaven“ Ljupina nastupili su: Bernard Curić, Ivica Đikić, Vjekoslav Milošević, Dario Ivanišević, Ivica Kožulj, Dejan Solić, Matej Karakašić, Ivan Blažević, Matej Blažević, Danijel Brtan, Goran Matošević, Dino Dokuzović, Marinko Brkljača, Ivica Turkalj, Matija Ivković, Dario Predojević, Anto Stipić, Stjepan Stipić, Alen Brtan, Danijel Baković i Bruno Menegoni.

Nakon završetka natjecanja gradonačelnik Grada Nova Gradiška Željko Bigović pobjedniku VIII. Memorijalnog turnira Ljupina 2013. predao je pobjednički pokal kojeg je primio kapetan momčadi Ivan Blažević.

Glavni sponzor ovogodišnjeg Memorijalnog turnira Ljupina 2013., Branko Bešlić predao je drugoplasiranoj momčadi NK „Graničar“ Laze pehar. Trećeplasirana momčad NK „Mladost“ Cernik također je nagrađena peharom.

Ivica Đikić, član Izvršnog odbora Saveza športova grada Nova Gradiška i Izvršnog odbora Nogometnog središta Nova Gradiška te član Uprave nogometnog kluba „Slaven“ Ljupina najboljem igraču turnira Mateju Blaževiću predao je pehar.

Svim sudionicima turnira predane su zahvalnice nogometnog kluba „Slaven“ za sudjelovanje u turniru. Predsjednik Nogometnog kluba “Slaven” Ljupina Dinko Mičević hrvatskoj reprezentaciji Roma predao je poklon košaricu i Zahvalnicu za sudjelovanje na Memorijalnom turniru.

Ovim putem Nogometni klub „Slaven“ Ljupina zahvaljuje se svim sponozorima koji su svojim donacijama pomogli u realizaciji ovog izvanredno lijepog društveno-sportskog događaja.

Zahvala i djevojkama Ženskog nogometnog kluba „Ježice“ iz Ljupine na svesrdnoj pomoći u pripremi odvijanju cijelog turnira.
Uz glazbu, pjesmu, ples i mnoštvo posjetitelja počelo je ono nadaleko poznato „Ljupinsko treće poluvrijeme“ koje je potrajalo do ranih jutarnjih sati.