U novogradiškom Domu kulture sinoć je održana tradicionalna svečanost proglašenja najboljih sportaša za proteklu, sportsku 2019. godinu. Kako je istaknuo predsjednik Saveza sportova Nova Gradiška Borislav Vidošić, bila je to prigoda za zahvaliti im za sve postignute sportske rezultate u protekloj godini, odricanja i napore koje čine na promicanju sporta u našem gradu.

Najbolja je sportašica odbojkašica Lamia Engerini, najbolji sportaš boksač Filip Poturović, najuspješnija ekipa je Rukometni klub „Slavonka”, najuspješnija momčad Nogometni klub „Slaven” Ljupina, najuspješnija ekipa mlađih kategorija Kuglački klub „Obrtnik”.

U kategoriji najuspješnija sportašica drugo je mjesto pripalo rukometašici Silviji Samardžić, treća je kuglačica Marija Gašparović.

U kategoriji najuspješniji sportaš drugo je mjesto pripalo sportskom ribolovcu Leonu Funesu, treći je atletičar Miroslav Marković.

U kategoriji najuspješnija momčad na drugom mjestu su nogometaši NK „Sloga”, treći Kuglački klub „Nova Gradiška”.

U kategoriji najuspješnija ekipa na drugom je mjestu Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška, treće su kuglačice Kuglačkog kluba „Obrtnik”.

Brončanu medalju Saveza sportova Nova Gradiška dobili su Josip Berić (NK „Ljupina) i Zvonko Strinavić (Kuglački klub Nova Gradiška).

Srebrnu medalju dobila je rukometašica Gordana Fijačko.

Zlatnu medalju novogradiškog Saveza sportova dobile su rukometašica Ljiljana Zdunić i kuglačica Mirjana Šebalj Meglajec.

Najuspješniji trener je Zlatko Basić, najuspješnija momčad mlađih kategorija je Karate klub Nova Gradiška.

Mala plaketa Saveza sportova Nova Gradiška ove je godine pripala atletičarki Sandri Ivanović, Veliku plaketu dobio je nogometaš i sportski sudac Branislav Petrović.

U kategoriji „Podvig godine” priznanje je dobio sportski ribolovac Tomislav Tančak.

Priznanja su dobili i brojni mladi nadareni sportaši. To su Niko Sokić (šah), Fabian Knežević (NK „Slaven” Ljupina), Andrija Vlaović (NK „Slaven” Ljupina), Pavle Ivanišev(NK „Sloga”), Antonio Valentić (NK „Sloga), Marko Pejaković (MNK „NG – Unitas”), Marko Marić (MNK „NG – Unitas), Matija Lasović (košarka), Noa Valentić (košarka), Mia Lalić (rukomet), Larisa Milković (rukomet), Patrik Matošević (rukomet), Toni Stojić (rukomet), Frano Lovrić (karate), Roko Samac (karate), Dunja Golovrški (atletika), Jerko Kapetanić (atletika), Dora Mahovac (kuglanje), Ana Raštegorac (odbojka), Aurora Papac (odbojka), Antonio Lazić (stolni tenis), Niko Matić (stolni tenis), Ivona Tančak (ribolov).

Pismena priznanja Saveza sportova Nova Gradiška dobili su Kata Čutić (Kuglački klub „Obrtnik”), Željko Poljak (Kuglački klub „Nova Gradiška), Ivan Andrašić (Boksački klub „Nova Gradiška”), Vladimir Andrašić (Atletski klub Nova Gradiška), Mato Stjepanović (Športska udruga gluhih), Dea Stojanović (Rukometni klub „Slavonka), Vlatko Greiner (Karate klub Nova Gradiška), Teniski klub Nova Gradiška, Društvo športske rekreacije “Šport za sve – Sloga” i Nedeljko Knežević (Društvo športske rekreacije Nova Gradiška).

U ime Grada Nova Gradiška čestitke sportašima i sportskim djelatnicima uputila je zamjenica gradonačelnika Ivana Trupina.

Komentari