Novogradiške odbojkašice su u subotu 31. ožujka 2012. godine utakmicom protiv Odbojkaškog kluba Brda završile sezonu 2011/2012. Nažalost, oprostile su se s domaćom publikom porazom i to od 0:3 protiv predzadnje ekipe na prvenstvenoj tablici. No, ono što je najvažnije, naše odbojkašice su osvojile 4. mjesto u prvenstvu što je svakako za čestitati.

Sinoć je u dvorani elektrotehničke i ekonomske škole Nova Gradiška odigrana jedna vrlo zanimljiva utakmica između novogradiških odbojkašica i članica Odbojkaškog kluba Brda iz Splita. S obzirom da su naše odbojkašice još u prošlom kolu pobjedom nad Marčanom osigurale 4. mjesto na tablici, ova utakmica nije bila od iznimne važnosti, no odbojkašice, trener i uprava kluba htjeli su se oprostiti od domaće publike koja ih je vjerno pratila na svim domaćim utakmicama, s pobjedom. Nažalost, to se nije dogodilo i Novogradiščanke su izgubile 0:3, te se bez osvojenog seta oprostile s domaćom publikom za ovu sezonu.

Utakmica je počela loše za naše odbojkašice, odmah u startu Splićanke se rezultatski odmiču, što naše nisu mogle sustići, bez obzira na odličnu igru Iris ivaniš i Anje Barać. Jednostavno naša ekipa je puno griješila u svim segmentima igre, osim prilikom servisa, što je rezultiralo gubitkom prvog seta 21:25.

U drugom setu ista priča, Splićanke u uvodu seta igraju odlično i stvaraju rezultatsku razliku. Naše opet puno griješe, no ipak dostižu Splićanke i izjednačuju na 21:21. I kada se mislilo da su se konačno probudile iz zimskog sna, to se nije dogodilo. Sjajnom igrom Spličanke završavaju set u svoju korist 23:25.

To se događalo ove sezone, da naše gube 0:2, pa preokrenu rezultat. To su svi prisutni u dvorani i mislili da će se dogoditi, no opet su svi bili razočarani, jer u trećem setu se ništa nije promjenilo u igri Novogradiščanki. Jedino je bilo dobro što je izjednačenje došlo ranije kod 14:14. Izjednačenje je trajalo sve do 23:23. Dobro su igrale Karla Glasnović i Antonija Mlinac, koje su sjajnom igrom na mreži uspjele držati tu neizvjesnoti, no nisu uspjele rezultatski prestići Splićanke, te je i treći set izgubljen 23:25. Utakmica je završila 0:3 u korist Brda.

Iako su nekako svi bili neraspoloženi, naše odbojkašice su dobile pljesak od publike za sve ono što su nappravile ove sezone, a 4. mjesto u 1. B hrvatskoj odbojkaškoj ligi je veliko dostignuće ne samo za ovaj klub nego i za novogradiški sport općenito. Stoga, čestitke odbojkašicama, treneru i upravi kluba, što su ovaj sport učinili jednim od najpopularnijih u Novoj Gradiški, što dokazuje velika posjećenost publike tijekom cijele sezone.

Autor: Nikola Knežević