Novogradiške odbojkašice u Novogradiškoj sportskoj dvorani u subotu su lako došle do pobjede od 3:0 protiv Splita 1700 II i prva 3 boda nakon 3 zaredom nezgodna poraza.

U prvom setu je bilo problema s realizacijom napada, te dosta grešaka i dekoncentracije s obje strane mreže. No, ipak su naše odbojkašice okrenule rezultat pri kraju seta, te osvojile s 25:20. Nakon toga je išlo sve po planu, te se bez ikakvih napora osvaja drugi set 25:16. Kao i u drugom, tako i u trećem setu trener Novogradiščanki Damir Runjaš je u igru uvodio pričuvne igračice, no i bez nekih standardnih igračica, druga postava je odlično igrala, te je i treći set  pripao Novogradiščankama još uvjerljivije 25:8. Tako su naše odbojkašice još jednom dokazale, da teško netko može doći do bodova na domaćem terenu na kojem će igrati i sljedeće subote. U goste im dolaze odbojkašice još jednog splitskog kluba Brda. Na kraju ovog izvješća moramo spomenuti i jednu odličnu vijest koju nam je ekskluzivno za naš radio otkrio trener Damir Runjaš. Naime, Ženski odbojkaški klub Nova Gradiška od sada će imati 2 hrvatske reprezentativke. Nakon što je još 2009. godine poziv u hrvatsku odbojkašku reprezentaciju dobila Iris Ivaniš, koja je već standardna reprezentativka, isti će poziv dobiti i odlična Karla Glasnović. Čestitke Karli i Ženskom odbojkaškom klubu Nova Gradiška.

Autor: Nikola Knežević/photo: novagra.hr