Nogometaši Sloge jučer su u sklopu pretkola Hrvatskog nogometnog kupa ugostili drugoplasiranu ekipu 2. HNL – NK “Sesvete” iz Sesveta. Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj inicijativi gostiju, međutim čvrsta i dobro organizirana igra domaćina u obrani ostavila je goste bez ijedne ozbiljnije prilike. Sloga je prijetila iz kontri, a iz dvije dobro odigrane zaprijetili su nogometaši Sloge udarcima u 11. minuti kada lopta odlazi preko gola i 27. minuti kada udarac domaćina brani gostujući vratar.

Otvorila je Sloga prilikom drugo poluvrijeme kada u 46. minuti nakon dobre kombinatorike domaćih igrača šut odlazi pored gola. Uzvratili su gosti u 50. minuti, prvo udarcem iz slobodnog udarca koji se od živi zid odbija u korner. Nakon izvedenog kornera gostujući igrač glavom tuče po golu, ali siguran je dobro postavljeni mladi vratar De Villa. Bila je to samo naznaka onoga što slijedi. Igrala se 55. minuta kada je jedan ubačaj stvorio pomutnju u 16-tercu Sloge, najbolje se snašao gostujući igrač Mihovil Geljić i doveo Sesvete u vodstvo 1:0. Samo 4 minute poslije nakon jedne iznimno sporne situacije gosti povećavaju vodstvo na 2:0. Gostujući igrač prošao je po lijevoj strani, a nakon duela sa domaćim igračem koji je završio na podu, šalje loptu prizemno na drugu stativu, gdje natrčava Raul Alexander posprema loptu u mrežu. Tražili su domaći prekršaj, jer se gostujući igrač poslužio rukama u duelu, ali sudac ostaje nijem, kao i nekoliko trenutaka kasnije kada u novom duelu ne svira prekršaj za domaćina. U 66. minuti konačnih 3:0 za goste iz Sesveta postavio je Geljić svojim drugim pogotkom kada natrčava na jednu povratnu loptu u 16-tercu. Do kraja susreta pokušavali su nogometaši Sloge barem smanjiti rezultat, stvorili su 2 solidne prilike, ali ostalo je NK “Sloga” Nova Gradiška – NK “Sesvete” 0:3