Danas (28.10.2012) je u Ljupini odigrana derbi utakmica između trenutno drugoplasiranog NK “Slaven” i prvoplasiranog NK “Krečar” iz Srednjeg Lipovca . Utakmicu 10. kola 2. ŽNL zapad dobili su domaćini visokom pobjedom 4:1.

Utakmica se igrala po hladnom i kišovitom vremenu koje je ostavilo traga i na terenu. Na natopljenom travnjaku bolje su se snašli domaći igrači koji su u samom početku utakmice stvorili tri “stopostotne” prilike ali bez realizacije.

Već u 2. minuti Strinavić izlazi sam pred gostujućeg vratara Galovića ali puca pored vratnice. Samo minutu kasnije, u 3. minuti, Vokičić “iz prve” puca na gol sa 15-ak metara ali lopta odlazi preko grede. Treća izgledna šansa ponovno stavlja Vokičića u prvi plan. Vratar domaćih, Lucić, izvodi gol aut preko sredine terena a lopta preskače stopere Krečara, Voičuć ulazi u šesnaesterac i puca, no golman Galović bio je spreman na udarac.

Igrači Krečara su prijetili udarcima iz daljine, bez izrađenih prilika a Slaven dolazi u vodstvo u 21. minuti, kada kapetan gostujuće ekipe, Maričević, nespretnom reakcijom šalje loptu u vlastitu mrežu. Nakon vodstva domaći pojačavaju pritisak što se isplatilo u 29. minuti. Stoperi Krečara ruše I. Blaževića u šesnaest metara a sudac Morber pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Prpić za povećanje vodstva na 2:0.

Drugi dio susreta Krečar je započeo ozbiljnije i uz nešto više trke, no domaći povećavaju vodstvo u 55. minuti. Prpić i Vokičić dolaze do ruba šesnaesterca nakon nekolio dodavanja i Vokičić puca ravno u vratara Galovića, a lopta se odbija prema desnom korneru što Vokičić prati i ponovnim udarcem matira gostujućeg vratara za 3:0.

Čatvrti put je Galović vadio loptu iz mreže u 83. minuti. Prpić solo prodorom prolazi po desnom boku i šalje loptu u peterac Galovića a M. Blažević prihvaća asistenciju i lakoćom zabija. Nogometaši Krečara postigli su počasni pogodak u 86. minuti preciznim udarcem Marjanovića uz samu vratnicu i tako ublažili poraz.

Autor: Marko Šimić