Na natjecanju koje se održalo u subotu 19. listopada u Zagrebu, članovi Nanbudo kluba “Slavonija” iz Okučana osvojili su ukupno 9 medalja, 1 broncu, 5 srebrnih i 3 zlatne medalje.

Natjecanje je održano po sistemu lige koju je osnovao Keiraku centar Hrvatska, a koji okuplja sve Nanbudo klubove u Hrvatskoj koji djeluju pod WNF-om (Svjetskom Nanbudo Federacijom). Natjecanju je pristupilo i 11 članova Nanbudo kluba “Slavonija”, David Knežević, Boris Mišić, Ivan Jurković, Julio Jurković, Robert Zečević Tadić, Josip Ribić, Kristina Jurakić, Darija Tomić, Matej Krnjić, Josip Crnković i Gabriela Redžić.

Na samom početku natjecanja u katama osvojene su prve medalje za okučanski klub, a
za to su se pobrinuli Ivan Jurković (srebro) i Robert Zečević Tadić (bronca) koji su završili u finalu da bi nakon toga imali izjednačen broj bodova, pa je uslijedila borba za 2. i 3. mjesto.
U kategoriji djevojčice 12-14 godina u katama za prvo zlato pobrinula se Gabriela Redžić koja je kao prva u svojoj kategoriji dobila priliku nastupiti i u kategoriji 14-16 godina u kojoj je fantastičnom izvedbom kate osvojila srebrnu medalju. U kategoriji kate – dečki 12-14 godina srebro je osvojio i Matej Krnjić, a drugo zlato za okučanski klub osvaja i Josip Crnković u
kategoriji 14-16 godina.

Nakon kraće stanke i pripreme borilišta, počelo je natjecanje u borbama za sve kategorije. Već u samom početku Gabriela Redžić se pobrinula za još jedno zlato u kategoriji 12-14 godina i srebro u kategoriji 14-16 godina. U završnici natjecanja još jednu medalju osvojio je Josip Crnković
koji je u finalu osvojio srebro i tako završio natjecanje sa 9. medaljom za Nanbudo klub “Slavonija” koji je s tim trenutno vodeći klub po ukupnom broju medalja osvojenih u prvom krugu liga natjecanja. Sjajne rezultate osvojili su i  ostali članovi koji su po prvi put na natjecanju bili korak do medalje. Sve čestitke malim samuraima koji iz kruga u krug postižu sve bolje
rezultate i dokazuju da se samo upornošću i radom može ostvariti svaki san.

Autor: Nikola Knežević, Zlatko Redžić