Iako su obje ekipe na teren izašle bez nekolicine standardnih prvotimaca (Mladost bez četiri, a Bedem bez šest), igralo se žustro od samog početka.

Domaći su očekivano bolje otvorili utakmicu i već u 3. minuti došli do izgledne prilike kada Kumić natrčava na centaršut a lopta se odibija od vratnicu. Gosti pokušavaju uzvratiti već u 7. minuti, Sudar centrira za Joskića koji je pokušao uputiti udarac iz „voleja“ no lopta prelazi preko noge i odlazi u gol aut.
16. minuta ponovno podiže gledatelje na noge, Kumić prolazi obranu Bedema i puca sa 17. metara ali gosti ulaze u blok i odbijaju loptu. Naizglednija prilika prvog dijela dogodila se u 27. minuti kada je dugu loptu na prsa primio D. Terzić, majstorski je smirio i uputio loš udarac pored vratnice. Do kraja prvog dijela nogometaši Mladosti imali su nekoliko pokušaja ali je nedostajalo preciznosti, a zadnjih 10. minuta prvog dijela obilježila je igra isjeckana sitnim prekršajima te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Prvu ozbiljniju priliku nogometaši Bedema imali su u 52. minuti kada Špoljarec snažnim udarcem sa 25. metara puca na gol, vratar Kao se „baca“ na loptu, no na sreću domaćih, odlazi pored vratnice. Nakon šanse gostiujuće ekipe, Mladost pojačava pritisak i nakon nekoliko dobrih prilika dolaze u vodstvo u 64. minuti. Iz slobodnog udarca sa ruba kaznenog prostora, Kumić puca u rašlje preko živog zida a lopta vara loše postavljenog golmana Banožića i ulazi u mrežu.

Nakon postignutog gola domaći ne posustaju i nakon 10. minuta, u 74. dolaze do 2:0. Bungić ulazi u šesnaesterac sa boka, prolazi obranu i šalje povratnu loptu na vrh 16- erca gdje Kumić preciznim udarcem šalje loptu u donji lijevi kut Banožićevih vrata.

Gosti su pokušali postići počasni gol u samom finišu utakmice. U razmaku od samo nekoliko sekundi pucaju Sudar i Smolčić ali je Kao ostao pribran i otklonio prijetnje.

Mladost (C): Kao 7, Dubravac 7.5, Kalić 7, Širić 7, Gajić 7, Lukšić 7, E. Terzić 7.5 (od 59. Jozić 7), Mulac 7.5, Bungić 7 (od 75. Šimić), D. Terzić 7, Kumić 8 (od 85. Buturac)

Bedem: Banožić 6, Smolčić 6, Lovrić 5.5 (od 82. Rajić), Buranji 5.5 (od 73. Sebežević 5.5), Validžić 6 (od 89. Jozić), Drljo 6, Haluška 6, Špoljarec 6, Joskić 5, Sudar 5.5, Stanić 6

Sudac Oliver Hrmić (Požega), 1. pomoćni Matijević (Požega), 2. pomoćni Keglević (Našice)

Autor: Marko Šimić