U proteklu je subotu u zagrebačkoj dvorani Doma sportova održano Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzraste, seniore, veterane i para karate.

Za novogradiški klub nastupili su Ivana Ivšić, Sebastian Vuković, Frano Lovrić, Roko Samac, Mateo Sverić.

Iako smo se cijeli tjedan borili sa temperaturama i grloboljama osvojili smo 4 državne medalje što je do sada najveći uspjeh postignut na državnom prvenstvu. Ivana Ivšić u kategoriji djevojčica 2013. godište i Sebastian Vuković dječaci 2011. godište osvojili su brončane medalje. Kata team u sastavu Samac, Vuković, Lovrić, osvojio je srebrnu medalju.

I na kraju dana najveći uspjeh i najsjajnija medalja, zlatna, za Matea Sverića u disciplini Para karate, kategorija invalidska kolica do 16 godina.