Veliki uspjeh Novogradiščani su postigli samim plasmanom na službenu Završnicu hrvatskog malonogometnog prvenstva za juniore (osam najboljih juniorskih ekipa u državi) koja se održavala na otoku Rabu od 5. do 7. svibnja 2018. godine.

Posebna je čast ukazana odigravanjem prve utakmice s braniteljem naslova MNK “Split Tommy” odmah nakon svečane ceremonije otvaranja Završnog turnira pred svim gostima i čelnim ljudima HNS-a i hrvatskog futsala i činjenicom da je utakmicu sudio ponajbolji svjetski sudac Saša Tomić (sudio finale Svjetskog prvenstva).

Splićani su nametnuli visok tempo igre i na odmor su otišli s prednosti 2:0. Novogradiščani tada otvaraju igru i V. Blažević smanjuje na 2:1. U odličnoj utakmici punoj prilika ističe se golman L. Iveković koji “skida nemoguće”, a igrači NG Unitasa ne koriste svoje prilike i bodovi ostaju Splićanima.

Nedjeljno prijepodne donijelo je utakmicu s prvakom Regije Zapad MNK “Otočac”. Novogradiščani su demonstrirali svoju nadmoć dobrom igrom i visokom pobjedom 7:1 (4:1). Golove su zabijali: Gospočić 2, Batalo 2, Balunović i Franić.

Utakmica 3. kola s prvoligašem MNK “Alumnus” Zagreb juniorima “NG Unitasa” je donijela konačni rasplet. Novogradiščanima je odgovarao i neriješen rezultat za plasman u polufinale (zbog bolje gol razlike).

Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a drugo poluvrijeme donosi potpuno otvorenu igru. Zagrepčani zabijaju na 2:1, ali golovima Kotarskog 2 i Franića “NG Unitas” (6 minuta prije kraja) ima prednost od visokih 4:2! Zagrepčani tada uvode u igru golman igrača i pravom trileru u 4 minute (uz dosuđenih 6 m) okreću na 4:5 i odlaze u polufinale.

Momčad MNK “Split Tommy” je obranila naslov prvaka pobjedom u finalu nad MNK “Zagreb Gimka” 3:1.

MNK “NG Unitas” je na vrlo dobrom 5. mjestu zbog pozitivne gol razlike 12:8, ali važnije od toga je da su mladi igrači svojim ponašanjem dostojno prezentirali klub i Grad.

Za MNK “NG Unitas” su igrali: Luka Iveković, Karlo Kotarski, Vladimir Blažević, Dario Batalo (kap.), Hrvoje Franić, Marijan Jurić, Davor Balunović, Joško Kotarski, Leo Jurišić, Josip Gospočić, Pavao Petrić (trener Ivan Blažević).